Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szárazjég miért nem okoz...

A szárazjég miért nem okoz ájulást?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy ha a levegő 10%-nál több CO2-t tartalmaz az embernél azonnali ájuláshoz vezet: lásd borospincék, erdélyi gyilkos barlang...

A szárazjég ugye szilárd CO2 ami melegítés hatására közvetlenül gázzá szublimál, előszeretettel használják "szórakoztatásban" (koncertek, mutatványok, házi asztali "mütyür dekorációk" stb.) nem ritkán beltérben is.

Miért nem okoz ájulást a jelenlevőknél egy kisebb zárt szobában felhasznált szárazjég pasztilla?



2012. júl. 1. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
A pincében nem CO2 szén-dioxid hanem a CO szén-monoxid okoz ájulást!
2012. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Óóó bocs előző vagyok! :D Elírtam kissé! :D A pincében mindkettő előfordul. Azért nem okoz amúgy halált a szárazjég, mert más amkoncentrációja mint pl a pincében felgyülemlettnek. Mivel nehezebb a levegőnél ezért az a pince alján marad oxigén nélkül. ez okozza a halált. kint van oxigén ezért nem halnál bele.
2012. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1) A pincékben (mármint a borospincékben, ahol az ilyesmi előfordul) nem keletkezik CO, csak CO2, ugyanis nins olyan erjedési út, amiben CO keletkezik.


2) A szárazjeges bulikon nagyon kevés CO2-t használnak a szoba levegőtéfogatához képest, és nyilván megvannak az előírások, hogy mennyit szabad milyen szellőzés mellett.

(Egyszer kiszámoltam, hogy egy nagyon kicsi szobában mennyi szárazjég kéne a halálhoz, meglepően nagy adag jött ki.)

2012. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utolsó válaszadónak: köszi
2012. júl. 3. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!