Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pókerben mi a különbség az...

Pókerben mi a különbség az outszámítás, és a százalékszámítás között?

Figyelt kérdés

ezt olvastam, és nem értem, hogy mi az oka annak, hogy nem százalékkal mérjük fel a dolgokat !

amit olvastam:


Outszámítás:


Outoknak nevezzük a pakli azon kártyáit, amikkel becslésünk szerint nyerő lapunk lesz.out-alapú esélyszámítás egy becslési folyamat. Az elérhető információk alapján ez az eljárás jelenti a legpontosabb becslést.

A nyerési esélyünket „out” és a „nem out” lapok egymáshoz viszonyított aránya fogja meghatározni. A „nem out” lapok számát úgy kaphatjuk, hogy az összes ismeretlen kártya számából kivonjuk a feltételezett outjaink számát.

Ha turnön járunk, azaz csak egy utca van hátra, akkor egyszerű dolgunk van: az 52 lapos pakliból 6 lapot ismerünk (4-et a boardról, 2-t a kezünkből), 46-ot nem.

Nyerési oddszunk = outok száma : (46 - outok száma)

Pl. flösshúzóval az outjaink száma 9 (13 színkártyából 2 a kezünkben van, 2 az asztalon)

Turnön a nyerési oddszunk 9 : (46-9)=1 : 4,1.

Fontos megjegyezni, hogy ez egy arányszám, nem a százalékos nyerési esély!

Százalékosan 9/(46)=20,45%



#póker #feladat #matematika #számítás #pókermatematika #pokerstratagy #profi pókeres
2012. júl. 9. 06:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Az outos számítást könnyebb összevetni a banki eséllyel. (Pot odds)


100$ van benn. 10$-t emelnek

Pot odds 1:10 nyerési odds 1:4,1

Megéri megadni.


Százalékban is lehet számolni, de utána a potoddsot is át kell transzformálni egy százalékos értékre (amit persze meg lehet csinálni)


Nyerési esély: 20,45%

Ezt nem vethetem össze az 1:10-es pot oddsal.

De abból 1/11=9,11%-ot lehet csinálni, és akkor már összevethető a % a %-al.


De talán egyszerűbb úgy, ha outokkal számol az ember.

2012. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, csak azt nem, hogy pl 10:1hez esélyem van tegyük fel, akkor elméletileg az 10% os esély, de mégsem, ezért nem értem most ! 1:10hez egyszerüsítve ugye 100:10hez ami 10% !
2012. júl. 9. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:

10-et raksz be, ÉS ezt 110-el kell osztani. (100+10)

10/110=9,11%


Ekkor jön ki helyesen a % érték.


Ezt jegyzed meg, mindig azzal osztok, amennyi a tét UTÁN benn lesz.

A % azt jelenti, hogy hány %-a az ÉN pénzem az EGÉSZNEK.



Jó most 10-100-nál majdnem mindegy.

De 50 és 100-nál már baromira már az 50% meg a 33%.

A 33% a helyes.

2012. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az outos dolgokat még értem, csak nem értem, hogy hogyan "konvertálható" át százalékká, és hogy-hogy nem úgy ahogy gondoltam ? A másik, matematikában ugye az égetett lapokat is számolni kell ugye? pl tudnon alul felül nyitott sorom van, akkor (45-8):8 esélyem van arra, hogy le fog jönni riverre, ami 4:1hez ! deee van egy táblázat, amit körülbelülre megtanultam, ahol írja, hogy 8 out esetén 16% esélyem van, de az felbonyolítva (XD) nem 4:1hez, hanem körülbelül 6:1hez, tehát az out és a százalék nem egyenesen arányos, szóval akkor mivel számoljak msot, vagy rosszul számolom a százalékot, nem értem...

Kicsit helyretehetnél, sajnos pókermatematikát nem olyan rég óta tanulok !

2012. júl. 9. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Mostmár értem nagyából, de azért ha kifejtenéd, hogy a pot odsot hogy konvertálom át fejben gyorsan, akkor megérteném !

Csak nem tudom, hogy akkor mit érek egy táblázatta, ha pl fejbe tudom, hogy 10 uotnál turnon és diveren együtt van 41%om hogy lejöljön, ami nyerő kezet ad , de az menyi aránylik a mennyihez pot ods ? pert így nem tudok számolni százalékban, ha nem tudom átkonvertálni !

2012. júl. 9. 12:27
 6/8 A kérdező kommentje:
tehát pl 4:1hez lap esély, az nem 25%, mert ugye a táblázat 8 jó esetén 16% esélyt ír, ami 6:1hez ! a pénzszámításnál már értem, hogy (eloszom a pot+pénzemet, a beadandó öszeggel) Tehát x:(x+y) ! :D de ha százalékban kiszámolom a pot:pénz arányát, de az aoutot implikált banki eséllyel számolom, akkor semmit nem érek vele, mert fogalmam sincs, hogy az hány százalék pl a 4:1hez esély, mert elvileg az 25%, mégis egy táblázat 16%ot ír !
2012. júl. 9. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Ehh, na nézzük.

Égetett lapokkal nem számolunk, mert azt nem látjuk...


Ezt írtad eredetileg:

"az 52 lapos pakliból 6 lapot ismerünk (4-et a boardról, 2-t a kezünkből), 46-ot nem. "


Ír az égetett lapokról? NEM ÍR. Azok nem fontosak.



1. odds számítás

out osztva maradék lap

9:37=1:4,1 (sima egyszerűsítés úgy, hogy a számláló 1 legyen)


2. % számítás:

out osztva az egésszel

9:46=19,56%



Pot odds


Összeg osztva a most benn lévő pénzzel

Pl. 20:100 1:5 odds


Pot %

Összeg osztva az egész pénzzel (egész pénz=ami most benn van, meg amit én még mellérakok)

20:120=16,66%



Esélyből %:

1:4,1 -ből úgy lesz százalék, hogy 1-et osztom (4,1+1)-el

1:5,1=19,6%



%-ból esély


pl 25%

Az azt jelenti, hogy 25% aránylik a 75%-hoz

25:75 =1:3

2012. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ohh köszi, így már világos ! :D Gondolom ha póker közben matematikázok, akkor százalékot a százalékkal kell viszonyítani, ha pedig aránnyal, akkor arányt az aránnyal kell ! Szóval ha úgy vesszük lényegtelen, hogy aránnyal, vagy százalékkal számolunk-e, mert a vége ugyan az, csak két számolási módja van !?
2012. júl. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!