Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit tudsz az alkimiarol?

Mit tudsz az alkimiarol?

Figyelt kérdés
Mar gyermekkoromban is erdekelt az alkimia miutan hallottam rola es mivel animefan vagyok nezem a Fullmetal Alchemistet.Ferreertes ne essek tudom h nem ugy nez ki az alkimia mint a mesekben,de kis olvasa utan megtudtam h a bolcsek kove esmeg minden valos,legalabbis az alkimistak meglatasa szerint.Tud valaki valami erdekeset?PL:attoresek,vagy az abrak jelentese?

2012. júl. 25. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egy kérdést még feltennék azért...Külföldön élsz? Vagy csak a 21. századi fiatalak menő szokásaiból nem írsz ékezeteket?

:)

2012. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Annyit tudok,hogy a pisit nagyon szerették,mert majdnem olyan volt,mint az arany. ( A színe már megvolt)

Ha jól emléxem a foszfort is akkor fedezték fel,mert furcsa fénnyel derengett..

2012. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kulfoldon elek es sose volt ugy h ekezeteket hasznaljak gepen szoval en igy szoktam meg.
2012. júl. 25. 15:15
 4/14 A kérdező kommentje:
A foszforos reszt meg el tudom hinni de ez a hugyos resz ugy csak vicc?
2012. júl. 25. 15:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen áttörést akarsz?


Aranyat akartak gyártani.

NEM SIKERÜLT, ez tény.


Ha teljes kudarc a dolog, akkor semmiféle áttörést nem érhettek el közben.

2012. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is foglalkozok alkímiával, de nem a történelmivel, hanem a Fullmetal Alchemistessel. Kérdezz nyugodtan, aztán meg megpróbálok válaszolni. Végre mást is érdekel ez! :D
2012. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az alkimia nem csak annyibol all hogy aranyat akartak csinalni es nem sikerult,es ezzel vege lett az alkimianak.Ott van meg a transzmutacio es a bolcsek kove is.Attol meg mert arany nem lett valami mast csinalhattak ami attoresnek szamitott.Szoval az ilyen valaszoktol az isten ovja a kerdezoket.
2012. júl. 25. 18:22
 8/14 anonim ***** válasza:

A bölcsek köve meg az aranycsinálás kb ugyanaz.

Lásd:

[link]


"A bölcsek köve (lapis philosophorum vagy philosophicum) az „ultima materia”, az alkimisták által végrehajtott kémiai reakciók képzeletbeli végterméke, mellyel – a „materia primá”-ból – többek között aranyat is lehet készíteni. A bölcsek köve az alkimisták hite szerint képes bármely anyagot arannyá változtatni, visszaadni a fiatalságot, örök életet biztosítani stb."



Ha te úgy hivatkozol erre mint két teljesen különböző dologra, akkor nem vagy otthon a témában. És ha rossz a kérdés, akkor jó választ se fogsz rá kapni.

2012. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

[link]

2012. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat ,#2-est akartam írni..
2012. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!