Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan készíthetek villogó...

Hogyan készíthetek villogó LED díszt?

Figyelt kérdés

Vannak azok az egyszerű díszek (pl.: szív), amiben LED-ek vannak, és egy 9V-os elemmel villognak. Hogyan tudok egy ilyet csinálni?


Pontosan mi kell hozzá, hogyan lehet elkészíteni?


2012. aug. 5. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint egy olcsó mikrokontrollerrel csinálnám, de valószínüleg nem ez a legegyszerűbb módja. De talán ez a leglátványosabb. Mármint megválaszthatom, a ledek villogásának a sorrendjét, intenzítását, kigyúlásának a sebességét.

Mivel én a digitális elektronikában jártasabb vagyok, mint az analóg elektronikában, gondolom majd jönnek más válaszok is, egyszerűbb megvalósítással. Analóg módon egy kezdetlegeset kondenzátorral lehetne megcsinálni.

2012. aug. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyetlen LED-et akarsz villogtatni, akkor elég egy astabil multivibrátor, de én is mikrokontrollerrel csinálnám. Egyszerre több LED-et lehet vezérelni, néhány port felhasználásával több villogóprogram között lehet váltogatni. Ha rákötsz egy mikrofont vagy fényérzékelőt (ehhez kell lennie a mikrokontrollerben egy A/D átalakítónak, de igen sok típusban van), akkor a környező hang vagy fény szerint változhat a villogás és még egy rakás dolog. Sokkal flexibilisebb, mint egy analóg megoldás.
2012. aug. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hallottam erről a mikroprocesszorról, csak az a gond, hogy nem értek az összeszereléshez, és a programozásához.


Aki esetleg tudna nyújtani ebben segítséget, mondja el, vagy adjon valami jó linket pls.

2012. aug. 5. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz az elektronikai szereléshez akkor reménytelen nekiállni az nem megy gyakorlat nélkül.Multivibrátort vagy kontrollert lehet venni készen pld a Conrad áruházban.
2012. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, de:


Ha érdekel a téma (mikrokontroller programozása, elektronika), akkor érdemes belekezdeni ilyen egyszerű dolgokkal, mint LED villogtatása. Pl. a közismert, olcsó és egyszerűen programozható 8 bites PIC mikrokontrollereket már 1000 Ft/darab ár alatt megkapod a CHIPCAD cégnél, lehet náluk venni olcsón indulókészletet (programozó és alap áramkör), időnként tartanak akciókat. Ez nem reklám (nincs rá szükségük, a nagykereskedelemből élnek, nem abból, hogy hobbisták vásárolnak náluk), csak segítség, hol érdemes elindulni. A Microchip cég weboldaláról ingyen letölthetők a részletes katalógusok, amelyek tartalmazzák az összes mikrokontroller részletes leírását, utasításkészletét, találsz ott alkalmazási segédleteket, a neten meg találsz tonnányi segítséget a programozáshoz.


Van hozzákuk BASIC programnyelv, de szerintem érdemesebb assemblyvel kezdeni. A 16 bitesekhez és az ennél nagyobbakhoz van ingyenesen letölthető C fejlesztési környezet is (csak igen kevés korlátozást tartalmaz a fizetőshöz képest).

2012. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarsz tanúlni bánni a mikrokontrollerekkel, akkor ne azzal kezd, hogy vásárolsz egyet. Előbb sajátítsd el a digitális elektronikát (tudd, hogy mi az a regiszter, számláló...). Ezek után képes leszel megérteni egy kontroller belső világát. Ha pedig ez is megvan, akkor a programozás már könyebben fog menni.

Javaslom, hogy töltsél le egy MPlabot, amiben a kontrollert tudod programozni és egy Proteust, amivel eléggé látványosan le tudod szimulálni a led villogtatódat.

2012. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ledeknek egyszerre kell villogni, akkor nagyon egyszerű a dolgod.

Megépíted ezt:

[link]


És a ledeket (ha piros, zöld, sárga akkor 4-et, ha fehér, kék akkor 3-at) sorba kötöd és kötsz rá egy soros ellenállást. Ilyen füzérből csinálsz annyit, amennyi ledet szeretnél, majd az Rc2-vel kötöd őket párhuzamba.

2012. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!