Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit kell tudni integrált...

Mit kell tudni integrált áramkörök készítéséhez?

Figyelt kérdés

Szeretnék áramköröket készíteni, (mint például egy villogó LED panel), de nem értek az elektronikához.

Meg szeretném tanulni, de nem tudom melyik lenne ehhez a legmegfelelőbb könyv, vagy honlap.

Aki tudja, írja meg nekem pls.


2012. aug. 9. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ezt egyszerűen nem értem.

Mihez kell az áramkör? Miért nem azt a kérdést teszed fel, hogy hogy lehet olyat csinálni?

Ha nem kell semmihez, akkor miért akarod azt csinálni? Tényleg jó buli, de én kizárólag általános fizika tankönyvet használtam, meg találtam pár leírást a tranzisztorról. Igazából nem is nagyon láttam ilyen témájú könyveket.

Az a sejtésem, hogy ezzel akarnál felvágni ismerőseid előtt.

Sajnálom, de a kérdésed evolúciós és motivációs szempontból értelmetlen számomra.

ui.: A fent leírtak normális, vagy nyomtatott áramkörökre vonatkoznak. Integrált áramkör készítése házilag esélytelen.

2012. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem inkább nyomtatott áramkörre gondolsz?
2012. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában az áramkörök megértéséhez az alapelemeit és a rájuk jellemző fizikai mennyiséget kell ismerni / érteni. Ezek: ellenállás, kondenzátor (kapacitás), tekercs (induktivitás), dióda (tkp. olyan ellenállás, ami függ a feszültségtől és polaritásától), tranzisztor (tkp. szabályozható ellenállás, két kimenetére kapcsolt feszültségtől függ, hogy a másik áramkörben mekkora ellenállást fejt ki). Rengeteg könyv van ezzel kapcsolatban, ha csak az "Elektronikus áramkörök" című könyveket nézed, akkor is sokféle közül választhatsz. Lényegüket tekintve azonosak.
2012. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a honlapon találsz sok leírást, egy segítőkész fórumot, meg egy alkatrészboltot is, ha minden igaz.


Persze, ahogy fent írták, ezek nyomtatott áramkörök lehetek, mert házilag azt a legegyszerűbb elkészíteni (de így se könnyű egyáltalán).

2012. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is be kell szerezni nagy tisztaságú szilíciumot (megfelelő homokot). Azt speciális eljárással tömbösíteni kell. Következő lépésben lézermetszéssel vagy maszkolásos röntgenroncsolással meg kell munkálni. Aztán diffúziós eljárással és megfelelő szennyezőanyagokat el kell készíteni a kívánt átmeneteket/rétegeket. Utána tokozás.

Amennyiben mégsem integrált, hanem nyomtatott áramköröket akarsz készíteni, akkor tényleg hobbielektronika lesz a megfelelő kiindulópont, ezirányú iskolai végzettség hiányában.

2012. aug. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2013. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!