Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora súlyt képes felemelni...

Mekkora súlyt képes felemelni egy helikopter?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam az interneten ehhez kapcsolódó anyagot.


Igazából minden érdekel a helikopterekkel kapcsolatban, ha ismersz egy jó könyvet, vagy oldalt, akkor örülnék, ha közzétennéd.


Köszönöm a fenti kérdésre/kérésre a válaszokat.


2012. aug. 9. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon függ a méretétől. Egy kisebb csak párezer kg-ot pl. Ez nagyon könnyű helikopter csak 1000-et

A legnagyobb tömeget felemelő a Mil V-12, ez 40ezer kg súlyt képes felemelni, utána pedig mondjuk az Mil Mi-26, ez 20ezer kg-ot.

Itt van két link róluk:

[link]

[link]

2012. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor ha nagyon függ a gép méretétől, egy modell helikopter mennyit tud kb. felemelni?


És mekkora heli kell 100-200 kg. felemeléséhez. Csak úgy elméletben. Ha a mérettől függ leginkább, akkor gondolom nem túl nagy. Jól sejtem?


Köszi, sokat segítettél. :)

2012. aug. 9. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy okos ember, de szerintem nem a helikopter méretétől függ, hogy mekkora súlyt tud felemelni, hanem a motorétól. Azaz, hogy mekkora a motor teljesítménye. Gondolom a lapátok is beleszólnak ebbe. De ez a kettő hozza létre a felhajtóerőt.

De miért nem nézel kicsit utána a fizikában? Az áramlástannal foglalkozó fejezetben az aerodinamika cím alatt megtudhatod, hogy hogyan lehet kiszámolni a felhajtóerőt. Ennek és a motor paramétereinek az ismeretében már ki tudod számolni, hogy mekkora súlyt tud felemelni...beleszámolva a helikopter súlyát is. Ha a kapott érték nem elég nagy, akkor vagy megnöveled a motorodat, vagy a lapát geometriáját változtatod.

2012. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a súlyt NEM kilogrammban mérik!
2012. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valóban, ezt fogom tenni. Köszi.


Utolsó: te meg válaszolhatnál is talán, de nem csak annyit hogy nem jó amit mondok, ebből nem tanulok. Mint láthatod, valakik előtted már képesek voltak normálisan válaszolni, te miért nem?

2012. aug. 10. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!