Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megvalósítható-e, hogy két...

Megvalósítható-e, hogy két egymástól külön rendszert alkotó átlátszó plexi dobozba vízgőzt juttatok, ugyanannyit mindkettőbe, de az egyikben a gőz pozitív, a másikban pedig negatív töltöttségű lenne a gőz?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy van két plexi doboz A, és B. Az A jelű plexi dobozba bejuttatott gőz,füst vagy bármi egyéb légnemű gáz pozitív, míg a B jelű plexidobozba bejuttatott ugyanilyen,ugyanekkora tömegű és térfogatú anyag negatív töltöttséget kapjon. Lehet-e a két plexi dobozban lévő anyagok között nyitható-zárható kapcsolatot megvalósítani? Pl. elektromos vezetékkel, átjáró csővel, stb?

Mi történne, ha a két ellentétes töltöttségű gáz, vízgőz vagy bármi egyéb egymással érintkezne?


2012. aug. 20. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
miért nem?
2012. aug. 21. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Az szerintem nem lehetséges, hogy a gőz egésze legyen pozitív vagy negatív töltésű, hiszen általában valamilyen kémiai reakció játszódik le.Ha van átjáró a két dobozban, és vízgőzt juttatsz be, akkor valószínűleg vízbontás történik.
2012. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. abból indultam ki,hogy pl a természetben is előfordul,hogy a felhők valamilyen töltöttségűek,és ezmiatt vannak a villámok,amiért becsapnak a földbe,vagy épp fordítva. Vagy éppen kétt ellentétes töltöttségű felhő közt cikáznak a villámok
2012. szept. 1. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Legalább gondolkodsz...

Ritka ez manapság és becsülendő...

[link]

Én ezt találtam nemrég a villámokról.. Hátha valami ötletet merítesz belőle.

2012. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a 3. válaszoló vagyok: az hogy valamilyen tárgyba belecsap a villám azt az előzi meg, hogy a földnél kialakul a pozitív töltés, a felhőknél pedig a negatív.
2012. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen... és a felhő az vízgőz, vagy apró vízcseppek, esetlek jégkristályokból áll. Tehát ha a felhőnek lehet negatív töltése, akkor lehet pozitív is, így a vízgőznek is lehet, csak nem jövök rá hogy a fenébe oldhatnám meg... :(
2012. szept. 2. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Több száz km/h szél, egymáshoz dörzsölődő homokszemcsék a megoldás :)


Az az igazság, hogy a villám baromira "gyenge" statikus energia, holott sok-sok km nagyságú területen történik a feltöltődés.

2012. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!