Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csak szerintem kéne tanítani...

Csak szerintem kéne tanítani a pszichológiát az embereknek?

Figyelt kérdés

Nos két dolog miatt jutottam erre a következtetésre. Az egyik a társadalomban élő bizonyos emberek nem lennének többé birkaként kezelhetők akiknek bármilyen szöveget be lehetne adni . Legyen sző marketingről, politikáról, vallási ideológiákról...stb .


A másik a szisztematikus párkapcsolati kihasználás ahol az egyik fél alá rendeltjének tekinti a másikat . Ha hibázik azt is a másikra tolja . Ez a bűn bak képzés, és a hibáit az anyagiakkal próbálja meg kompenzálni .

Ez utóbbi a húgommal történt tegnap és ha én nem mondom el ezeket mert én sok pszichológiát olvasok,és érdekel. Akkor ez nem esett volna le neki és még mindig annak a görénynek az alá rendeltje lenne .

Szóval szerintem nem ártana ha tanítanák. Mellesleg ezek után fel pattant ki oktatta a formát aki meg se tudott nyikkan és szerencsére szét mentek végleg . Így a húgomat nem használják már ki .

Szóval ha tehetitek legalább netten olvassatok pszichológiát :)



#pszichológia #kihasználás .
2012. aug. 22. 19:27
 1/7 Silber ***** válasza:

Dicső ötlet és szép kezdeményezés, de nemigen lenne jelentős haszna. Hogy miért? Mivel az ember gyarló, s hiába tanul valamiről, attól még nem fogja hasznosítani is. A legjobb példa az lenne ha te is magadba néznél kicsit, és objektívan értékelnéd az életed. Biztos vagyok benne, hogy száz és száz olyan helyzetre tudnál visszaemlékezni, amelyről tudod hogy olvastál pszicholóiakönyvekben, megoldásukról, helyes cselekedetekről, mégsem úgy tettél. Stresszhelyzetben ösztönösen viselkedik az emberek jelentős része, nem tudatosan.

Mellesleg (építő kritika jelleggel) ajánlom, hogy a posztolások előtt s után is olvasd el az irományod, rengeteg a helyesírási és egyéb hibád. Nem passzol össze a "sok pszichológia" olvasásának kijelentésével.

2012. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Kötelező közgazdasággal többre mennénk.
2012. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon is lenne haszna, szerintem tanítani kellen pszichológiát, meg erőszakmentes kommunikációt, meg gyermeknevelést, bizony jó lenne!
2012. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tanulásban is, mint mindenben, nincsenek nagy ugrások. A felvetett problémákra nem a pszichológia tanulása a válasz, mert nincs eszköz, amellyel meg lehet értetni emberekkel több fokozattal nehezebb dolgokat annál, mint amit tud.


Sokkal eredményesebb, ha normális általános és középiskolai tantárgyakat tanítanának értelmes és elkötelezett tanárok olyan szülők gyermekeinek, akik a csemeték fejlődését fontosnak tartják. Kellő tudással, és a mindennapi életben való eligazodás megtanulásával elég toleránsak és igényesek lesznek az emberek ahhoz, hogy az éppen szükséges lélektani ismereteknek aktuálisan utánanézzenek. Egyáltalán - hogy tudják, mikor hogyan kell viselkedni, mikor mit kell elsajátítani a továbblépéshez.


Az emberek azért viselkednek birkaként, mert terelni kell őket, hiszen maguktól semmit sem értenek - így persze minden ostobaságot is elhisznek.

A párkapcsolat nem a másik görénynek tartásáról, nem az individualizmusról szól, hanem egymás problémáinak, törekvéseinek megértéséről, megbeszélni tudásáról.

Mindkettőhöz alapvetően általános ismertetek szükségesek, mert ez teremti meg egyre jobban a mind több és több ismeret megszerzésének igényét. A többi jön magától.

2012. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, csak szerinted.
2012. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy ettől jobbak lennének az emberek. Már Pál apostol is mondta: "Tudom a jót, mégis a rosszat cselekszem."

Amit az ált. és középiskolában jelenleg tanítanak, azt kéne alaposabban megtanulni, pl. fizikát, kémiát, biológiát, történelmet, hogy ne legyenek ennyire megvezethetőek az emberek.

2012. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam már, nagy haszna lenne.

Egy önismeret című tárgy is fontos lenne.

2012. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!