Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem túl bonyolult háromszögter...

Nem túl bonyolult háromszögterületképletek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak.
2012. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

T= a* m(a) /2

T= gyök s(s-a)(s-b)(s-c)

T= a^2 x gyök3 /2


Utóbbi csak szabályos háromszögnél működik.

2012. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít bonyolult területképletnek?


Amúgy azokon kívül, amiket előttem írtak, még egy képlet van, amit középiskolában biztosan kell használni: T=a*b*sin(közbezárt szög)/2, ez a képlet a T=a*ma/2 képletből vezethető le (ma=b*sin(közbezárt szög)), illetve speciális esetben, ha a a háromszög derékszögű: T=a*b/2, ahol a és b a befogók.


Az előttem szóló hibásan írta fel a szabályos háromszög területképletét, helyesen: T=a^2*gyök(3)/4.

2012. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:

T=\int\limits_{\Delta}\text{d}\,A

[link]

2012. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hopsz, tényleg igaz, elrontottam az utolsó háromszög képletet, igaza volt a 3. válaszolónak :D
2012. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Ha a csúcsok vektorai r_a, r_b és r_c, akkor T=\frac{(r_a-r_b)\times(r_a-r_c)}{2}
2012. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!