Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez csak a nagypapa-paradoxon...

Ez csak a nagypapa-paradoxon kibővítése, vagy egy másik ellentmondás?

Figyelt kérdés

Elkezdtem gondolkodni, és egy csomó időutazós filmben előfordul egy tipikus helyzet. Ez a nagypapa-paradoxon továbbgondolása, vagy egy másik. És mi a magyarázata?


Egy barátommal megismerkedünk egy helyen ahol a 2. vh-ról van szó. Együtt tanulmányozzuk a Normandiai partraszállást, amikor rájövünk, hogy kell időgépet építeni. Visszamegyek az időben 1933-ba, és Hitlert belököm egy vonat elé, és visszajövök a jelenbe. Ám minden más, nem ismerjük egymást a barátommal, nem is volt 2. vh stb... Újra elmegyek 1933-ba, és látom, ahogy egy másik én lesben áll és várja, hogy arra menjen Hitler. A filmekben ilyenkor szokták azt az embert megállítani. De mégis ki ő? Hiszen a 2012-es én nem ismeri a barátomat, nem tanulmányozzák a partraszállást (hisz nem volt), így nem jöhetett rá az időgép elkészítésére. Akkor hogy került oda?



2012. aug. 24. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szerintem ez a paradoxon nagyon egyszerűen feloldható - valami megakadályozta, hogy megtedd az adott dolgot - hiszen nem történt meg :)
2012. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A filmekben így van, mert ott mindig van egy csavar, ha logikusnak tűnik de igazából nem az. Ha érdekel az ilyesmi téma, ajánlom Dávid Gyula fizikus előadásait. Youtuben megtalálod. Tartalmasabbat ilyesmi témában nem fogsz találni.
2012. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Vissza a jövőben című filmben úgy van ez, hogy több idősík létezik, és az egyik idősíkon van a normális világ, a másik idősíkon a nemnormális világ. Tehát az a te, akivel találkozni fogsz 1933-ban az a normális idősíkból jött.
2012. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehéz logikaia megoldást találni az időutazás által adott kérdésekre, mivel az logikailag lehetetlen. Egyébként az Időutazó című filmben (lehet, a könyvben is, ne m olvastam) volt az, hogy a fószernek meghalt a felesége, ezért megalkotott egy időgépet, hogy visszamenjen a múltba, és megmentse a feleségét. Azonban hiába mentette meg, valahogy mégis mindig meghalt a végén, mégpedig azért, mert ha nem hal meg a felesége, nem alkotta volna meg az időgépet.
2012. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nem vagyok benne biztos,hogy egyre gondolunk,de nem az Időgép című filmre gondoltál?A leírás alapján nekem ez ugrik be.Alexander Hartdegen-nek hívták a főhőst,aki megalkotja az időgépet.Ez csak azért merült fel,mert az Időutazó című filmről még nem hallottam.(elnézést az OFF miatt)

2012. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha lehetséges lenne visszamenni a múltba és ott megváltoztatni dolgokat akkor több dolog is történhet, van olyan hogy te azt egy párhuzamos univerzumban tetted meg így az nem lesz hatásos arra az univerzumra ahol te laksz, másik az hogy megpróbálkozhatsz megváltoztatni dolgokat de valamiért egyik se fog sikerülni. Például Hitlert belököd a vonat elé de túlgurul (LOL), vagy ilyesmik.
2012. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23:18: bizony, bocsánat, az a film az. Gondoltam, utánanézek a filmnek, de lusta voltam hozzá, pedig tudtam, hogy egy Wells novella alapján írodott. Persze Time Machine volt az eredeti címe... mea culpa.
2012. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont Hitler megölése volt a téma pár hete az Időzsaru című filmben. Az eset eléggé összezavarta a jelenkor eseményeit, az egyik kollégája az időzsarunak, azt sem tudta, kicsoda Hitler. Valaki bekavart az időbe, ezért vissza kellett menniük, hogy megakadályozzák Hitler megölését.

Na de már a puszta visszamenés is okozhat zavarokat, bármilyen ember megölése nélkül. Legfeljebb nem olyan nagyok, bár a pillangó-hatás miatt ezt sohasem lehet tudni...

2012. aug. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!