Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ki szeretném számolni egy...

Ki szeretném számolni egy félkör tömegközéppontjának helyét. Írtam rá egy képletet is, csak a Wolfram Alpha nem hozott ki rá értelmes eredményt. A képlet, vagy a program hibája?

Figyelt kérdés

Szóval szerkesztettem hozzá egy képet is, remélem érthető

[link]

A sugárt 1-nek vettem. Így a kör területe pedig pí.

Tehát a színeknek megfelelően írtam a képletet, a zöld egyszerű háromszög területszámítás, a kék pedig a jelölt terület kiszámítása arányossággal.

Kipróbáltam radián használatával is, de úgy se lett jobb.

[link]

[link]

Elvileg valami 2/5-ödhöz közelítő értéket kéne kapnom.


2012. aug. 26. 14:28
 1/7 anonim válasza:
Egy félkör súlypontját szeretnéd megkeresni képlettel?
2012. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ha a súlypontod keresed, akkor itt kinézheted, nem bonyolult a képlet.

[link]

2012. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a súlypontot keresem, és köszönöm a képet, de engem az érdekelne, miért nem jó az én egyenletem, mert a wolfram alpha szerint nem jó...
2012. aug. 26. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát az egzakt levezetés érdekelne, hogy hogy is jön ki az a ~0.424*r, mint a súlypont helye?
2012. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Félkörív vagy félkörlap súlypontját keresed?
2012. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából csak annyi kéne, hogy az általam felállított képletet valaki átnézze, mert én nem találtam benne semmi problémát, de nem kapok vele reális eredményt, habár többféle szögmértékkel is próbálkoztam.

Igen, valóban nem említettem félkörLAP súlypontját keresem

2012. aug. 28. 10:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem egészen világos, hogy mit akarsz kezdeni a két jelölt terület különbségével. És minek neked egy x érték, mikor ez a különbség éppen PÍ/8...
2012. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!