Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan ábrázoljak tört számoka...

Hogyan ábrázoljak tört számokat a koordináta rendszerben?

Figyelt kérdés

Ezt kell ábrázolni: 2x+3y=5

így vezettem le: 2x+3y=5

3y=5-2x

y=5/3-2/3x


Hogyan tudom ábrázolni ezt a függvényt, hogyan ábrázoljam a tört számokat?



2012. aug. 30. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A y=-2/3x-et egy megfelelő meredekségű (lejtésű) egyenessel, amit aztán el kell tolni 5/3-dal felfelé.
2012. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt tudom csak azt nem tudom megvalósitani h a tört koordinátákat pontosan jelöljem egy olyan koordináta rendszerben amit 1es egységes vannak
2012. aug. 30. 16:12
 3/9 anonim válasza:
A felső szám az X, az alsó az y. :)
2012. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
*számláló és nevező, elég hülyén fogalmaztam. :D
2012. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A -2/3x az az origóból hármat jobbra kettőt le, az 5/3-ot meg vonalzóval közelítőleg meg lehet határozni. És egy eltolással oda csúsztatod a középponton átmenő egyenest.
2012. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

vagy más beosztást használnak pl.:1 egység=3 négyzet

vagypedig sacperkábé a négyzetközepére csinálod...

2012. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Törtszámokat tényleg csak "sacperkábé"-ra tudod ábrázolni, vagy más beosztással. De itt nem feltétlenül kell törtszámokat ábrázolni.


X helyére olyan egész számokat kell választanod, amivel a művelet elvégzése után egész számot kapsz. Ha így írjuk át a jobb oldalt: (5-2x)/3, akkor x-nek olyan számokat kell választani, amikre 5-2x osztható 3-mal. 2 ilyen szám például a 4 és a 7, ekkor y1=-1 és y2=-3 Ábrázolod az A(4;-1) és B(7;-3) pontokat, és mivel tudjuk, hogy ez egy egyenes egyenlete, ezért ezt a két pontot összekötöd. Máris kész az egyenes :)

2012. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne ábrázolj! Nem ez a feladat. A megadott egyenlet egy egyenes egyenlete implicit alakban, amit helyesen alakítottál a szokásos függvény alakra. Ezzel ez kész. Ha rajzban ábrázolnod kell, rajzolj egy koordinátarendszert a szokásos beosztásokkal (egy egységnyi vonalakkal). Tudod, hogy két pont meghatároz egy egyenest. Végy két különböző x értéket, számold ki a hozzá tartozó y értékeket. Így kapsz két pontot a koordinátáival. Húzz rajtuk keresztül egy egyenest és kész! Pl. x=1 --> y=1, x=4 --> y=-1. Tehát az (1,1) és (4,-1) pontokon átmenő egyenesről van szó. Használd az eszed és a fantáziád!!
2012. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a feladat, hogy az egyenest kell ábrázolni...
2012. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!