Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van itt olyan velem hasonló...

Van itt olyan velem hasonló korú aki hajlandó lenne rám szánni hetente 1-2 órát hogy segítsen matekban?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam rossznak a tárgyban most kezdtem el a 9. osztályt, emelt szintű érettségit szeretnék tenni. Az iskolánkban szvsz nem olyan magas szinten tanítanak matekot ami felkészít emelt szintre(a fizikáról meg inkább nem is beszélek) . 15/F
2012. szept. 4. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű az, ha az alapokkal sem vagy tisztában. Már pedig az írásodból az jön le, hogy pocsék a matektanítás. Egyelőre próbálj meg középszintre felkészülni, aztán 3.-tól járhatsz faktra, és akkor meglátod, hogy mennyire fog neked menni az emelt. Középszinten is nagyon sok dolgot kell tudni matekból.


Miért akarsz matekból emeltezni?

2012. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit túlzott segítséget kérsz. Az ilyesmi ebben a formában kőkemény üzleti kérdés. A tanulás módszertanához tippeket kérhetsz, esetleg egy egy konkrét problémát is megvilágítanak itt, de ennél többre nem nagyon számíthatsz az iskoládon kívül.

Egyébként érdeklődj matek szakkör iránt, az pont erre való.

2012. szept. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. Műszakira szeretnék menni és jobbnak látom matekból emeltezni.
2012. szept. 8. 15:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Hú, hát én még nem tudtam 8.-ban, hogy merre akarok tovább tanulni :) Akkor tényleg szükséges az emelt matek, mivel addigra, mire te odajutsz az egyetemi jelentkezéshez, addigra már kötelező lesz egy emelt szintű érettségi.


Ha emelt szintre akarsz menni, nem biztos, hogy jó ötlet egy veled egykorúval tanulni, mivel egyikőtök tudása se elég még a középszintre való felkészülésre sem! Így marad a magántanár vagy talán indul valamilyen szakkör, ahol fejlesztheted a tudásod.


De, mint már írtam, előbb a középszintű anyagot próbáld meg megtanulni, aztán meglátod, hogy az mennyire meg neked. Értelemszerűen, ha ezek könnyen mennek, megpróbálkozhatsz az emeltebb szintű anyagokkal is.

2012. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!