Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elmagyaráznátok nekem az...

Elmagyaráznátok nekem az egymásba skatulyázott zárt intervallumsorozat matekrészt hogy mit jelent, mire jó és hogyan "képezzük"?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hálás lennék érte. Köszönöm előre is, üdv
2012. szept. 11. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden következő intervallum teljes egészében benne van az előzőben.

Arra jó, hogy egyre finomabban közelítsünk meg valamilyen nevezetes számot.

Például a [3;4], [3,1;3.2]; [3,14;3,15]; [3,141, 3,142] ... egymásba skatulyázott zárt intervallumok sorozata egyre pontosabban határolja be a π értékét.

2012. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké nagyjából értem mire jó de a használatához nem kerültem közelebb. Azért köszönöm szépen, Üdv
2012. szept. 12. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Így direktbe nemigen használjuk.

Ez az intervallumsorozat az alapja a Cantor-axiómának (bizonyos tárgyalásban a Cantor-tételnek), ami kiterjeszti a számfogalmat. Ugyanis pl. létezik-e gyök(2)? Ez nem racionális szám, ezért nem írható fel a "hagyományos" módon (rac. tört, véges szakaszos tizedes tört). Viszont egyre jobban "bezárható" ilyen intervallumsorozatba. Ez a szemlélet az egyik lehetőség az irracionális számok szemléltetésére.

2012. nov. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!