Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Titrálás, analízis-problémák....

Titrálás, analízis-problémák. T˘d valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Egész pontosan hogyan kell ezeknél számolni? Le tudná nekem írni valaki a számolások menetét?


0,1 mol/dm3 NaOH mérőoldat készítése és pontos koncentrációjának meghatározása:


Oldatkészítés: 50 m/m% koncentrációjú NaOH oldatot készítünk. A készített NaOH oldat pontos koncentrációjának meghatározása ismert koncentrációjú HCl oldatra:


a közelítőleg 0,1 mol/dm3 HCl oldat 10-10 cm3-es részleteit 100 cm3-es titrálólombikba mérjük. A mintákat desztillált vízzel 20-30 cm3-re hígítjuk és 2-3 csepp metilvörös indikátort alkalmazva hagymavörös színig titráljuk. NaOH molekulatömege: 40 g/mol.


Másik:


Szilárd porminta bórax-tartalmának meghatározása (ismeretlen).


Az ismeretlen összetételű porkeveréket, mely bóraxot és inert szennyezést tartalmaz, homogenizálni kell. Homogenizálás után analitikai mérlegen visszaméréses technikával kb. 0,4g-0,4g pontosan ismert mennyiséget mérünk titráló lombikba. A mintákat desztillált vizes oldása után (térfogat: 20-30 cm3) 2 csepp metilnarancs indikátor jelenlétében, ismert koncentrációjú HCl mérőoldattal átmeneti színig titráljuk.


Beadandó a minta m/m% bóraxtartalma.

Molekulatömeg: 381,37 g/mol.


Előre is nagyon köszönöm!



2012. szept. 24. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Na de mennyi volt a fogyás a titrálás során?
2012. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még titrálás előtt elvileg ki kéne számolni, hogy mennyi NaOH kell az első esetben. Szóval nem volt még titrálás. A titráláshoz szükséges számolásokkal vagyok bajban.
2012. szept. 25. 02:46
 3/6 wasdevilol válasza:
elsö feladatnál szerintem valamit elirtál a második feladból meg hiányzik az ismert konc HCL oldat adatai ha megvannak irj nyugodtan :) (pár éve már én is ezzel küzdök ) :D
2012. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Összesen ennyi van nekünk megadva, ezért is vagyok kínban. :(
2012. szept. 25. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Így mondjuk tényleg para a feladat, kérlek nézd át, mert ha még a HCl oldat PONTOS koncentrációját sem tudjuk az bibi,de mivel csak a számolás menetét kérted:

ha tudjuk, hogy pl. 30cm^3 a HCL oldat amiben 10cm^3 a HCL, akkor azután elkezdjük önteni a sósavoldatot amíg az indikátor színe nem változik, ha teljesen elváltozott, akkor tudjuk mennyi sósav kell az adott NaOH térfogatához, innét már csak--->n/v=c

2012. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 30. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!