Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Patkómágnes és hangszóró...

Patkómágnes és hangszóró mágnes. Minden oldalról vonzzák egymást, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy a patkómágnes északi, vagy déli pólusát tartom a hangszórómágneshez (annak is akármelyik oldalához), az vonzza.


Illetve ahogy ezzel kísérleteztem, a patkó lassan elvesztette a mágnesességét, most már nem vonzza a fémtárgyakat. Ennek mi a magyarázata?



2012. szept. 27. 02:21
 1/4 2xSü ***** válasza:
Hangosan gondolkodom: Nem lehet-e, hogy a hangszóró mágnes jóval erősebb volt, így sikeresen demagnetizálta a patkómágnest (előbb ideiglenesen, majd szép lassan permanensen)?
2012. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Könnyen lehet, mert a két hangszórómágnes bivalyerős.

Akkor lehet, hogy emiatt vonzotta minden oldalról is, mert már úgy viselkedett a patkó, mint egy egyszerű vasdarab.

2012. szept. 27. 15:11
 3/4 Vaki75 ***** válasza:
A gyűrű alakú hangszórómágnes lapjára polarizált. Oldalról rácsúsztatva lett volna taszítás is (persze, ha a patkó már nem csak egyszerű vasdarabbal egyenértékű).
2012. szept. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy év alatt, a patkó, visszanyerte a mágnesességét (?), és kipróbáltam, tényleg egy egész pici felületen van taszítás.

Köszönöm a válaszokat megkésve is, korántsem vagyok szakértő a témában, számomra a mágnesesség léte még mindig a csoda kategória határát súrolja. :)

2013. szept. 6. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!