Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha szeretnék egy kb 1 hektáros...

Rugjamegaló kérdése:

Ha szeretnék egy kb 1 hektáros tavat, ami a tavaszi árvizeknél vizet is tudna befogadni. Ahhoz milyen engedélyek szükségesek?

Figyelt kérdés

Egy tanyát szeretnék,ami kezdésként 4-5 hektáros majd kb 10 hektárosra bővíteném önellátás céljából.Erre a területre szeretnék építeni egy tavat ami egyrészt öntözésre használnám,másrészt tájszépészeti szempontból is jó lenne(de halakat is tenyésztenék benne saját célra,vagy egy ekkora tó már fenn tud tartani 1-2 bivalyt is).

Illetve ha a vízzáró részt nem fóliával oldanám meg,hanem egy vékony réteg(1-2 cm)agyagos földdel amit tömörítenék,az elég lenne?

Bármilyen hasznos infót szívesen várok.



2012. nov. 4. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Tippem: keresd meg a területileg illetékes vízügyi igazgatóságot vagy a környezetvédelmi felügyeletet, ott megmondják, mi a menet.
2012. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-2 cm agyag semmire sem lenne jó, minimum fél méter vastagon kéne. Egy 1 hektáros tavad ilyen módszerrel megépíteni nem érné meg, nem hozná vissza az árát soha, és soha nem lesz annyi milliód, hacsak lottót nem nyersz. Egyébként meg 10 hektár önellátásra? Szerintem nem látod át a dolgokat, mert az rengeteg, önellátásra bőven elegendő két hektár, és azzal is annyi munka van hogy nem jut majd időd mellette semmire. Szóval az elméleted elég gyöngécske lábakon áll, ilyen méretekben.
2012. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,kicsit rosszul fogalmaztam.4-5 hektár lenne önellátásra(a plusz a piacon landolna)és 10 hektárra bővíteném ami erdős legelős rész lenne.

Arra gondoltam hogy ha beleengedem azt a sok vizet a tóba akkor lehet hogy elfolyik simán,mert nem elég az az 1-2 cm agyagos réteg,de a vízben is van agyag ami leülepszik a tó aljára,növelve a vízzáró réteg vastagságát.Egyébként a közelben csináltak 3 nagy (hektár körül lehet a 3)gödröt is,ahonnan a homokot bányászták ki jó haszonnal.Én miért ne csinálhatnám meg ugyanezt lottó 5-ös nélkül?

2012. nov. 5. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod, de akkor sem lesz olcsó. Egyébként az ilyen magántavak ha horgásztóról beszélünk, majdnem mind pénzmosó céllal jönnek létre, így könnyű a jövedelmet leírni.

Ja meg a 10 ha akkor nem sok, amit én is elfelejtettem, ha mondjuk legelő. Arra oké, de mondjuk bevetni mindenfélével, annak sok, ha csak neked kell és nem eladásra. De sok szerencsét hozzá!

2012. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!