Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan osztályozza a robotokat...

Hogyan osztályozza a robotokat geometriai szempontok, emelőerő és szabadságfok szerint?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, ezek a szempontok alapján hogyan lehet osztályozni a robotokat?

2012. dec. 1. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Skálán, vagy táblázattal. Ügyesen és okosan.


B@szki, aki bármiféle műszaki területen van, az ne legyen már ilyen életrevalótlan. Meg amúgy sem. Általános iskolás 8.-os gyerek utána tud nézni ennek az interneten és percek alatt megválaszolni. Talán még mellé is olvas, hogy ragadjon is rá valami.


Mikor még technikusira jártam, akkor még egy kiselőadást is tartottam pont ebből, meg a robotkarok vezérléséről. Bementem a suli könyvtárba, megkérdeztem a könyvtáros nénit, hogy mi van a témában, meg eljátszottam ugyan ezt egy másik könyvtárban hazafelé menet. Átlapoztam, amit találtam, a lényegét elolvastam, lefénymásoltam 1-2 képet belőle, hogy körbe tudjam adni, meg pár oldalon lévő a szövegrészeket, aminek aláhúztam és abból olvastam fel másnap. Egy mappát tartva nem is lehetett látni, hogy valami könyvből fénymásolt lapokat olvasok fel.


Te meg itt bénázol és a XXI. században nem tudsz 3 ilyen kérdésre válaszolni internet segítségével.


Ha nem válaszol senki, nem oldja meg helyetted azt, amit neked kéne, akkor nem is foglalkozol azzal?


Vagy már megvan a megoldás? Hány perc alatt sikerült a google-lel kikeresni?

2012. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves választ adó úr / hölgy, sorba haladva reagálok a hozzászólására.


Az ügyesen és okosan mellett döntöttem.


Az internet tele van helyes és helytelen információval. Utána néztem több helyen is ám, kezdve az előadó jegyzetétől az internet megannyi oldalán át megannyi másik helyen is! Azonban mint mindenre, erre is van jó és rossz válasz, illetve az oktató által elfogadott és nem elfogadott válasz.


Nem ez az egyetlen 1 kérdés, amire választ kellett találnom záros időn belül, illetve nem is élvezett akkora prioritást, hogy foggal körömmel a válasz után kutassak.


Nem bénáztam itt a XXI. században, csupán egy esetleges szakmabeli kolléga válaszára számítottam, hogy Ő maga hogyan osztályozná ezeket.


Épp ellenkezőleg, foglalkoztam vele (már azzal is, hogy feltettem a kérdést) és miután végeztem a többi tennivalómmal, újra nekiestem az internetenek és kiválasztottam egy logikusnak és helyesnek hangzó választ a kérdésekre.


Ha már foglalkoztál/foglalkozott a témával, és esetleg tudtál/tudott volna válaszolni, akkor nem értem, miért nem segített. És ez most nem a tipikus szegény ember - horgász meséje, amikor a horgász nem halat add a koldulónak, hanem pecabotot, hogy saját maga fogjon halat magának, azaz azzal, hogy használjam az internetet és a könyvtárakat NEM segített semmit!


Ha meg semmi segítő szándék nincs a tettek mögött és szerinted/Ön szerint mindenre lehet választ találni az interneten és a könyvtárakban, akkor nem értem, minek is emberi kapcsolatok...

2012. dec. 5. 17:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!