Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A napjainkban készitett...

A napjainkban készitett robotok processzorjai kb. olyan alapon működnek, mint a normál számitógépek?

Figyelt kérdés
Például az Asimot hogyan irányitják? Mihez csatlakoznak az inputjai? A belsejében számitógéprocesszorok vannak, amelyek feldolgozzák a külvilágból érkező infofmációkat és parancsokat küldenek, hogy végrehajtsa például a megfelelő mozgásokat?
2012. dec. 17. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Boltban is megvehető procik vannak bennük. Ilyen alap áramkörökből alakítanak ki egy speciális architektúrát, ami megfelel a feladatnak, és persze speckó szoftver/firmware kerül beléjük.

Szóval nem a végrehajtó eszköz lett a konkrét feladathoz alakítva, hanem az architektúra, az elvi felépítés.


"A belsejében számitógéprocesszorok vannak, amelyek feldolgozzák a külvilágból érkező infofmációkat és parancsokat küldenek, hogy végrehajtsa például a megfelelő mozgásokat?"

Igen, pontosan, bár ez elég általános megfogalmazás. :)

2012. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Épp most olvastam, hogy az Asimo-ban egy Honda által fejlesztett saját, három dimenziós proci van (egymásra rakott több IC lapka). De a lényege szerintem hasonló, mint a gépedben lévőé.


Ezen kívül persze lehetnek olyan procik, amik a jelfeldolgozásra vannak kihegyezve (DSP-k, ilyenek kaphatók boltban is), és lehetnek még egyéb, pl. neuronháló jellegűek, bár ma még ezt is egyszerűbb a hagyományos digitális módon megvalósítani.

(Első voltam.)

2012. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jól használhatók még FPGA IC-k is a robotikában.
2012. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!