Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi van a plazmalámpában?

Mi van a plazmalámpában?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk, az anyag nagyon magas hőmérsékleten alakul plazma halmazállapotba. De mit és hogyan fűt fel ilyen gyorsan?

2013. jan. 18. 05:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nehezedre esne beírni a googleba?
2013. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

[link]


4 óra alatt kaptál rá választ. Legközelebb ezt lerövidítheted akár 5 percre is. Tudod, Google a barátod, Wiki a barátnőd ;)

2013. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, oké, nyugi, tudom, mi az a plazma, a mit tényleg hülye kérdés volt, bocsánat, de a hogyanra nem kaptam választ. A hideg plazma is ott kezdődik, hogy 10000 K. Konkrétan milyen anyag, ami felfűti? Meg a burkolat? o.O
2013. jan. 19. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. találat a googlen:


Magába a készülékbe 12V feszültség megy, tehát autóban is használható. Ezt a 12Vot egy elektronika és egy trafó nagyfeszültséggé alakítja. A gömbben vákuum, vagy vmilyen elektromos kisülést elősegítő gáz van, ha levegő lenne, akkor 10.000V kellene 1cm-es ívhez. Ahonnan a kisülések indulnak az a külső gömb mértani közepe, az anód. A külső gömb pedig a katód. A közöttük lévő potenciálkülönbség hatására elektromos kisülések keletkeznek, amik kék, a katódon pedig pirosas színűek. Ezek az elektromos ívek azért pásztázzák a külső gömb belső felületét, mert mindig a legrövidebb utat keresik (az áram nem hülye, a legkisebb munkát akarja végezni), de ilyen több is van, viszont amikor vki hozzáér a külső gömbhöz, azaz a katódot még jobban negatív potenciállá hozza az anódhoz képest, már csak egy ív lesz, ami a plazmagömböt megérintő személy testén keresztül záródik a földbe. A személy nem érez semmit, esetleg az ujjain egy kis bizsergést, mert igaz hogy a feszültség nagy, de az áramerősség minimális. A plazmalámpa másik neve Tesla-gömb, ugyanis ő találta fel. Van olyan lámpa is, ahol az anód nem a külső gömb mértani közepe, hanem lentebb helyezkedik el. Ilyenkor a kisülések a gömb felszínén látszódnak. Ez utóbbi nem néz ki olyan jól. Remélem kielégítettem a kíváncsiságod. Azért tudom ezt, mert engem is érdekel, illetve kereskedő vagyok, és rengeteget adok el belőle főleg karácsony előtt. Még két fontos dolog: 1. Kettő plazmalámpát nem szabad egymás mellett üzemeltetni, mert fölgerjesztik egymást, és átlyukasztják egymás üvegbúráját. 2. Hidegből melegre szállítás előtt várni kell míg a készülékről elpárolog a pára.

2013. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!