Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikában van egzakt...

Matematikában van egzakt szabály megadva mikor és hol használhatjuk a ", " és ";" jelöléseket?

Figyelt kérdés
Pl: halmazok elemeinek felsorolásánál, vagy kapcsol zárójellel összekapcsolt feltételes kifejezés. De sztem sokkal több helyen is előfordul, én ezt a 2-t mondtam. Órákon meg a fent említett eseteknél hol így jelöljük hol úgy.. Kérdésem a főkérdés. Üdv
2013. febr. 19. 20:10
 1/3 rémuralom ***** válasza:
100%
Nálunk a vessző normálisan tizedesvessző. Ha korrekt akarsz lenni, akkor egymástól független adatokat pontosvesszővel választasz el egymástól. Ha lusta vagy azt az egy pontot mindig kitenni, akkor elég olyankor, amikor nem egyértelmű. Pl. koordinátáknál a (2,34, 4,13) esetén egyértelmű lehet, hogy ez (2,34;4,13) akar lenni. De a (2,3,5) lehet (2;3;5) (csak térben), vagy (2,3;5) vagy (2;3,5) is.
2013. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs erre nézve egzakt szabály. Vannak szokások, de sokkal fontosabb, hogy a használt jelölés pontosan definiálva legyen, nehogy véletlenül is félreértsék. A vessző felsorolásoknál szokásos, a pontosvessző pedig kategóriák elhatárolására.
2013. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, üdv
2013. febr. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!