Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy motorom aminek...

Ha van egy motorom aminek fordulatszáma 2400 1/min és itt a nyomatéka mondjuk 100 Nm, és én a tengelyét nagyon leterhelem, mondjuk 150 Nm-re lenne szükségem, akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés

Jó persze lassulni fog , ez nyilvánvaló , de meddig fog lelassulni? És ha lelassul az azt is jelenti , állandó teljesítményfelvétel mellet , hogy nagyobb lesz itt a nyomaték , mondjuk pont 150 Nm ? Arra gondolok itt , hogy a motor ekkor a fordulatszám csökkenéséből , próbálja "fedezni" a szükséges nyomatékot vagy hogy néz ez ki?


Levezetések,linkek jöhetnek , kösz a válaszokat!



2013. febr. 21. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem megáll. Az a motor nyomatékának 50%-kal növelt értéke szerintem meg se fog mozdulni.
2013. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb lesz a terhelés mint amennyit a motor bír, tehát erőlködni fog. Ekkora pluszterheléssel pedig olyannyira, hogy egyszerűen leég a túróba.
2013. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:D , akkor mondjuk csak 105 Nm nyomaték kellene , akkor mi lesz ?
2013. febr. 21. 16:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyenáramú moror jelleggrobéje:

[link]

50Hz-e motor jelleggorve:

[link]

2013. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"akkor mondjuk csak 105 Nm nyomaték kellene , akkor mi lesz ?"


Mélyebb, búgóbb lesz a hangja, nagyobb lesz az áramfelvétele, és jobban fog melegedni. Ergo erőlködni fog a motor. Ezzel együtt fokozottan csökken az élettartama is.

2013. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A szervó motorokat rovid időre jelentősen túl lehet terhelni.
2013. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jah igen azt nem írtam (én hibám) hogy nem csak villanymotorokra lennék kíváncsi, hanem mondjuk belső égésű motorra is. A villanymotor azt vágom , hogy minél nagyobb a szlip annál nagyobb lesz az áramfelvétel , ami a nyomatékkal arányos.
2013. febr. 21. 19:32
 8/13 Marci024 ***** válasza:
Ha a motor tengelyét közvetlenül leterheled ilyen mértékben, leég a fenébe. 2400 r/m fordulaton a nyomaték 100 Nm. De ha egy áttétellel mondjuk lefelezed a fordulatot, akkor 1200-as fordulaton lesz 200Nm a nyomaték. Ez persze nem teljesen így igaz, mert kis energia elvész a súrlódással, ami az áttételben keletkezik. De mindenképp lehet számolni 150 Nm nyomaték felett.
2013. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Marci024 ***** válasza:
Belsőégésű motornál is hasonló a tényállás. Csak az le fog fulladni. De mielőtt lefulladna, megemelkedik a fogyasztása, romlik a hűtés kapacitása ebből kifolyólag emelkedik a hőmérséklete. 150 Nm nyomatékra nem képes a motor. De ha elkezded terhelni, és veszít a fordulatából, egy bizonyos pont után, még a teljesítménye is csökkenni fog, és még a 100 Nm-t sem adja le.
2013. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szóval ha veszít a fordulatából a megnövekedett terhelés miatt , akkor az nem azt jelenti , hogy közben nőtt a nyomaték igaz?
2013. febr. 23. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!