Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Aranyozott számítógépbeli...

Hbence19960112 kérdése:

Aranyozott számítógépbeli csatlakozókról hogyan oldhatom le az aranyat?

Figyelt kérdés
Van egy nagycsomó aranyozott csatlakozóm CD-DVD író olvasóból, kártyákból, alaplapokból, processzorkból....és nemtudom hogy hogyan lehetne azt a kis mennyiségű aranyat leszedni, leoldani a lábacskákról. Valaki ötlet?!

2013. febr. 27. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal többe kerül, mint amennyi aranyra szert tennél - ha egyáltalán képes lennél összegyűjteni.
2013. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Királyvízzel.
2013. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
már gyűjtöttem jó sokat... jópár alaplapot szétszedtem. Én 1-2grammnak is örülnék. Tudom hogy gazdag nemleszek belőlle de örülnék neki ha lenne egy kis aranyam.
2013. febr. 27. 11:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikrogrammban mérhető mennyiség maximum, amivel rendelkezel - ha aranyat akarsz, robogj be az ékszerészhez, és vegyél.


Amúgy igen, két lehetőséged van. Vagy a hordozó fémet oldod, vagy az aranyat királyvízzel. Mind a kettő macerás, és veszélyes - arról nem is beszélve, hogy a vegyszerek ára bőven fölötte van 1-2 gramm bolti áránál.

2013. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én leszedem neked, grammját mondjuk 20 ezerért ;)


maci

2013. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kapirgáld le egy késsel, aztán olvaszd be. kis réz is megy vele, de sebaj.
2013. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Nos, a királyvízzel valójában a csatlakozót tudnád kioldani az arany alól.
2013. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem nyert, a királyvíz az aranyat is oldja!

A tömény salétromsavval lehetne az arany alól kioldani a többi fémet.


Sajnos én is azzal biztatlek, hogy hagy a fenébe a dolgot, mert az arany nagyon jól nyújtható. Egy uncia arannyal egy egész életnagyságú lovas-szobrot be lehet vonni arannyal. A csatlakozóidon még század-grammnyi mennyiségek sincsenek!


[1 uncia kb. 31 g]

2013. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
Nátrium-cianiddal.
2013. febr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes vele vesződni. Az aranybevonatok vastagsága mikronokban mérhető, megőszülsz, mire összekapirgálsz egy grammot.
2013. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!