Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matek feladatokba segíene...

Matek feladatokba segíene valaki? többi lent

Figyelt kérdés

a,Három kosárba almát tettek. Az első kosárban 10 kg-mal kevesebb, a másodikban 25 kg-mal több alma volt, mint a harmadikban, így mindhárom kosárban ugyanannyi alma lett. Mennyi alma volt eredetileg a 3. kosárban?


b,Egy háromszög oldalának a hossza 90 százaléka, a másiké 130 százalékaa a harmadik oldal hosszának. Mekkorák a háromszög oldalai ha kerülete 9,6 cm?


c,Elfogyott a zsebpénzem 40 százaléka és még 100 Ft, így az eredeti pénzem egyharmad része maradt meg. Mennyi volt a zsebpénzem?


d,Mely számot kell hozzáadni a 3 egész 2/3 és a 3/4 összegéhez, hogy az így kapott összeg ne legyen kisebb 5- nél?


ezekből fogunk dolgozatot írni és nem igazán értem ezeket kérlek segísetek benne, előre is köszönöm


2013. márc. 4. 16:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
segíene = segítene
2013. márc. 4. 16:32
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha a dogán nem akarsz elzúgni, akkor tényleg meg kell értened. Ahhoz pedig a legjobb, ha megpróbálod egyedül megoldani; ebben segítek, ha akarod.


Az a., feladat szövege hiányos, nem írtad le, hogy milyen változás történt.


A b.,-nél így csináld:

1. Az 1. és a 2. oldal hosszát a 3.-éhoz viszonyítja a feladat, tehát a 3.-at kell x-szel jelölni, és ebből ki tudod fejezni a másik kettőt.

2. Ezután írd fel a háromszög kerületének képletét, majd helyettesítsd be ebbe az előbb felírt értékeket. Megoldod az egyenletet, a kapott x értékből kiszámolod a másik két oldal hosszát, és már kész is. :)


Ha leírod a levezetést és az eredményt, megnézem, jó-e. Utána mehetünk tovább a többi feladatra. :)

2013. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az első feladat ennyi nincs több hozzá
2013. márc. 4. 16:55
 4/13 A kérdező kommentje:

1. x szer 2

2. x szer 2 + 10

3. x szer 2 - 30


kerülete: a+b+c


egyenlet: 2x harmadikon - 20 = ? itt akadtam el

2013. márc. 4. 17:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet megoldani, mert nem írják le, hogyan lett ugyanannyi alma a kosarakban.


Sikerült a b.?


A c.-t így csináld:


Az eredeti összeget jelöld x-szel. --> Ebből ki tudod fejezni, mennyi fogyott el. Ez lesz az egyenlet bal oldalán. A jobb oldalt pedig egyszerű felírni: az eredeti 1/3-a. Már csak rendezni kell, és megoldani. :)

2013. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

rájöttem: 2x - 20 = 9,6 /+ 20

2x = 29,6 /2

x = 14,8

2013. márc. 4. 17:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyszerre írtunk. :)

Viszont nem tudom, honnan szedted azokat a számokat, amiket felírtál... :O


Nézd:

1. A 3. oldal az x. Ehhez nem kell számokat írni tovább...

c = x

2. Az 1. oldal ennek a 90 %-a, ezt így jelöljük:

a = 0,9x

3. A 2. oldal a 3. oldal 130 %-a:

b = 1,3x


A kerület képletét jól írtad fel. :)


K = a + b + c


Ebbe kell behelyettesíteni:

9,6 cm = 0,9x + 1,3x + x


Remélem, innen már menni fog. :)

2013. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
jujj bocsi egy másik feladatot néztem ami az alatt van(a könyvemben), de az jó leellenőriztem és kijött
2013. márc. 4. 17:19
 9/13 A kérdező kommentje:

x=3


0.9x+1.3x+x=9.6

3.2x=9,6

x=3

2013. márc. 4. 17:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Így van. :)

Ne felejtsd el, hogy a másik két oldalt is ki kell számolnod, mert a feladat mindhármat kérdezi.


d.,

1. Keresünk egy számot, ezt jelöljük x-szel.

2. Írd le matekosan a 3 egész 2/3 és a 3/4 összegét.

3. A kapott összeghez kell hozzáadni az x-et, tehát írd fel az új összeadást.

4. Ez az egész nem kisebb 5-nél, tehát nagyobb vagy egyenlő. Jelöld ezt is, azaz írd fel az egyenlőtlenséget. Innen már ismét csak számolni kell. :)

2013. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!