Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mobiltelefon megcsörgetésével...

Mobiltelefon megcsörgetésével akarok behúzzni egy relét. Mit javasoltok megoldásnak?

Figyelt kérdés
Alapötlet a hangszóróra kötni egy áramkört ami aztán kiadja a relé meghúzásához szükséges áramot. Tudtok terveket? Vagy a vibromotort kössem sorba a relével? Esetleg más ötlet? Köszi

2013. márc. 4. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bármelyiket kötheted, csak figyelj oda arra, hogy a reléd névleges feszültségértéke megegyezzen a hangszóró vagy a vibromoci feszültségértékével (nyilván amelyik helyére kötöd).
2013. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Marci024 ***** válasza:
Én a hangszóró betápját (ami csörög) vezetném ki egy tranzisztorra, ami erősítené a jelet, és ezzel az erősített jellel húzatnám be a relét.
2013. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. De amit a hangszóró kap az nem valami nagyfrekis váltóáram?
2013. márc. 4. 18:42
 4/12 anonim válasza:

A vibramotorral jobban jarsz.

Gondolom az a motor kb 3 Voltot kaphat mukodes kozben, de ezt le tudod merni.

Ez eleg lehet mar egy 5V-os relenek, de szerintem letezik 3 v 3,3 Voltos rele is.

A hangszoro meghajtasa eleg kis teljesitmenyu, ahhoz tranzisztor kellene.

A relere ne felejts el zaroiranyban kotott diodat rakni.

2013. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Marci024 ***** válasza:
Az sem biztos hogy szét kell dikházni azt a telót. Egy mikrofonnal újra elektromos jelet csinálsz a hangszóró csengéséből, majd felerősíted egy erősítővel. Egyébként tényleg jobb ha a rezgőmotor tápjából veszed le a jelet. De oda is raknék tranzisztort, biztos ami biztos.
2013. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen a mikrofonos megoldás egy nagyon tiszta megoldás. De lehet elég akkor már egy tekercs is. Legalábbis biztosabb. Téves hang lehet ha valaki nagyon winnyog a pc mellett, de téves elektromos erőtérre kisebb az esély.


A gond az hogy akkor itt plusz tápra is van szükség. Ez bonyolitja a helyzetet. Plusz akku, plusz töltés mert ugye a gép kikapcsolt állapotában kell ennek a mikrofonos vagy tekercses leolvasónak bekapcsoltnak lennie...

2013. márc. 4. 20:25
 7/12 A kérdező kommentje:

A mobil vibromotorja 2.7 Voltot kap. A relék csak kattognak de nem húznak be.

Amúgy a számítógép power gombja kivezetésére akarom kötni az alaplapon.


Egy led viszont világit csörgéskor ha azt kötöm a vibromotor helyére.


Ha a ledet tranzisztorral helyettesitem, az alaplapra kötöm az emittert és kollektort, a mobil vibromotor kivezetését pedig a bázisra akkor ha a másikat az emitterre vagy a kollektorra kötöm, működhet? Ha igen melyikre kössem? S milyen tranyó kell ehhez? pl. bc182 elég? Ha egyáltalán az kell...

2013. márc. 8. 15:16
 8/12 Marci024 ***** válasza:
Mit gondolsz? minek mondtam hogy rakni kell elé tranzisztort? Szerinted dísznek? Hülye.....
2013. márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Marci024 ***** válasza:
Kissé elhamarkodtam itt a választ, nem olvastam végig a problémád. Egy kicsit rossz alapokra helyezed a dolgokat meglátásom szerint. Van konkrét elképzelésed a kivitelezést illetően? Egy tranzisztor nem fogja megoldani a problémádat. ezen felül kismillió féle tranzi létezik a világon. Tudod milyent kell alkalmazni?És azt tudod hogy hogy? Nem olyan egyszerű ez a dolog hogy összekötsz két drótot azt csók. Írd le privátban hogy mi az elképzelésed, megpróbálok segíteni. Esetleg csinálok egy kapcsolási rajzot ha szükséged van rá.
2013. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha konkrét elképzelés alapján dolgoznék akkor bemennék a boltba s vennék egy 3 Voltos relét. Vagy ha már költök rá akkor egyenesen egy GSM kapcsolót.


Abból dolgozok amim van s a legideálisabb megoldást választom. Ha egy tranzisztor is elég akkor azt.

Ha a reléhez kell plusz tranzisztor akkor azt. Ha plusz táp kell tranzisztoros erősitéssel akkor lehet inkább mégis veszek 3 Voltos relét.


Egy azonban biztos: nem vagyok kiváncsi olyan ember tanácsára aki lehülyéz azért mert nem tudom a választ arra a kérdésre amit feltettem.

2013. márc. 9. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!