Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Értelmeznétek nekem ezt a...

Értelmeznétek nekem ezt a grafikont?!

Figyelt kérdés

Felm: felmérésben résztvevők száma

Norm eo: normál eloszlás


Nem tudom értelmezni, valami statisztikai izé, kérlek segítsetek!


[link]


[link]



2013. márc. 25. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Van egy tényleges adatsorod meg fölé van rakva egy másik görbe, ami a normál (avagy Poisson) eloszlásnak felel meg idealizált esetben. A tényleges adatsor mindig eltér az idealizált esettől.


(Ne haragudj, de személyes véleményem szerint, ha nem tudsz egy egyszerú adatsort értelmezni, akkor nem kéne erőltetned ezt a dolgot.)

2013. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az látszik a grafikonból, hogy a vizsgált populációban a vérkoleszterinszint valószínűleg normál eloszlást követ. Ugyanakkor a két pontsor nem tökéletesen fedi egymást, ezért a feltételezés szignifikanciájának meghatározásához hipotézisvizsgálatra van szükség. (Bár a vizsgált populációméret alapján szinte biztosra veszem, hogy a szignifikancia 95% felett lesz.)


Megjegyzem, ilyen esetben én sosem kötném össze a pontokat a mért adatsoron: mivel azok diszkrét értékek, nem tudjuk, hogy két pont között hogy alakulna az eloszlás. Míg a normál eloszlás görbéje folytonos, az összeköthető.


Bár nem teljesen világos, mit ábrázol a grafikon... ha eleve tudod, hogy a koleszterinszint normál eloszlású, akkor az annak megfelelő egyenletet a pontsorra illesztve megkapod az eloszlást jellemző görbét és paramétereket: várható érték, szórás. Ezeket a normál eloszlás definiciója szerint kell leolvasni a grafikonról. De nem mint mondtam, nem világos, hogy mi a feladat... mit tudsz a grafikonról, mit tudsz az adatsorról...

2013. márc. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első, nem én erőltetem, hanem a tanár :D De köszönöm a választ!
2013. márc. 25. 11:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második! Neked is nagyon köszönöm a segítséget!!!
2013. márc. 25. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy milyen szinten kell válaszolnod?

Pl ha gimis vagy, és most kezditek a statisztikát tanulni, akkor a konklúzió: A koleszterinszint populációban való eloszlása normáleloszlású. (Azaz inkább közelítőleg az)

Ha egyetemi szinten kell, akkor azért ezt meg is kell indokolni a 2-es válaszoló által említett módokon.

2013. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyetem, de nem tanultunk soha statisztikát, ez a szakdolgozat módszertan nevű tantárgy....Kellett mindenféle más értéket is kiszámolni (excelben), mint pl. t-eloszlás, std-error stb. De nem tudom ezek mit jelentetnek, nem tudom értelmezni.
2013. márc. 25. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!