Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kör keresztmetszetű prizmatiku...

Kör keresztmetszetű prizmatikus rúd önsúlyából adódó lehajlást milyen képlettel lehet kiszámolni? Esetleg milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Két csapágy közötti tengely vagy tömör vagy cső. Önsúlyból adódó lehajlás számítása érdekel.

#képlet #tengely #lehajlás #prizmatikus #rúd számítás
2013. márc. 27. 12:27
 1/7 spectator ***** válasza:
Először tisztázni kell, hogy a két végén milyen megfogás. Triviálisan: önbeálló csapágy, vagy sem? Ezután a rúd/cső súlyát kell a hosszára vonatkoztatott megoszló terhelésként venni. (Tehát a N/m v. kp/m értéket kiszámítani). A továbiakra rutin képletek vannak bármely szilárdágtan/statika szakkönyvben.
2013. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fix csapágy van a két végén. A megoszló terhelés is ki van már számolva N/m-ben. A Betti tételre gondoltam, hogy abban kéne kiszámolni, mert konkrétan lehajlásra nem találtam képletet, csak tartószerkezetekre, gerendákra stb, de azok nem vonatkoznak rám szerintem. Esetleg a Castigliano tétel. Régebben számoltam ezeket, de már kicsit megkopott a tudásom ezzel kapcsolatban.

[link]

2013. márc. 27. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
betti es castigliano is jo, vagy a rugalmas szal diff.egyenlete
2013. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rugalmas szál diff. egyenletről még nem hallottam, de amúgy is a diff. egyenletekért egyáltalán nem rajongok. Nem könnyű témakör (szerintem). Most a Bettivel kínlódok.
2013. márc. 27. 17:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy egy D20 x 2200mm-es tengely 24,5N/m megoszló terhelés alatt 5,17mm-re lehajoljon?
2013. márc. 27. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:
acél? szerintem kizárt
2013. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen.
2013. márc. 27. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!