Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 1mm távolságra lévő pont...

1mm távolságra lévő pont kőzött mekkora áramerősség kellene, ha elektromos mezővel könnyítjük az elektronok áthaladását?

Figyelt kérdés
és Nándi vagyok XD :D
2013. ápr. 3. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A fémek anyagi minőségétől és a hőmérséklettől is függ.

Meg a megvilágítástól. (Einstein ezért kapott valami díjat is)

1mm kb 2000V


Érdemes volna elolvasnod az alagútmikroszkóp működési elvét.

NAGYON VICCES!

2013. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
MIHEZ kellene mekkora áramerősség? Jézusom.
2013. ápr. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Figy az áramerősség majdnem mindegy mekkora.


2000 V/mm az átütési veszültség a levegőre.

A feszültség növeli az elektronok sebességét. Az elektronok nekiütközik a levegő molekuláinak, gerjeszti azokat és ezek ha visszaesnek normál energia szintre akkor fényt bocsátanak ki. Ezt látod a szikrának. Ha van egy áramforrásod de csak 1000 V-ot bocsát ki, akkor hiba növeled az áramerősséget az akkor se fog szikrázni 1 mm távolságra. Az áramerősség csupán az elektronok számát, a szikra "vastagságát" befolyásolja.


Én pl. csináltam egy tv-sorkimenővel egy olyan "szikra-generátort" ami 1,5-2 cm-es szikrákat tudott csinálni egy 6 V 300 mA tápról. Elméleti kimeneti feszültség 20 Kilovolt, az áramerősség pedig 0,3 mA volt. Ha nagyobb áramerősséggel működtettem volna akkor a következmény csupán ennyi lett volna:

-vastagabb, melegebb szikrák, szabályos ív lett volna

A feszültség pedig a hosszra van hatással


Mennyi a minimális áramerősség, hogy észrevedd, hogy ott áram folyik? Az emberi szem 6-8 foton/másodperctől fölfelé érzékeli a fényt. Tehát így q=N*e=8*1,602*10^-19=12,816*10^-19 C=1,28*10₋18 C töltést, tehát mivel Q=I*t és most egy másodperc alatt volt ennyi töltésáramlás így

I=1,28*10^-18 A=0,000000128 pA áramerősségre van szükség.Hogy észrevegyél egy szikrát 1 mm távolságban. Ez persze elég idealizált számítást. Gyakorlatban a szikra átütése utána a levegő vezetővé válik így csökken az ellenállása.


De ha szép szikrát akarsz akkor legyen pl. 0,3 mA ez teljesen veszélytelen.


Szerezz egy tv sorkimenőt, 1 20-30 Ohm körüli ellenállást, egy 270-300 ohm körülit pl. 5 Watt teljesítményt mellett. és egy 2N3055 névre hallgató tranzísztort. S lőn egy nagyfeszültségű generátorod, amit akár egy kilenc voltos elemről is meghajthatsz. Ha ráérsz és van rá keret/időd rá, akkor csináld meg ezt: [link]

Én megcsináltam a kimenet teljesen veszélytelen rázni nem tud megrázni a skin effektus miatt( ez azt jelenti, hogy a nagyfrekvenciás áram nem tud behatolni a sejtekbe, csak a bőr felszínén halad át, tehát nem tud ártani, meg aztán mint mondtam 9 V-os elemről is műxik, de jobb egy kis teljesítményű adapter vagy régi mobiltőltő is hozzá.


Ha viszont nagy ívet szeretnél akkor pedig( ez már veszélyesebb, de el lehet vele lenni:

kell 1-2 autóakkumulátor, vagy egy 10-12 Amperes tápegység/akkumulátor töltő és megcsinálod ezt: ( ezzel akár 24 cm-es ívet is létre lehet hozni) Itt sem az áram lesz veszélyes, de a hőt amit lead égési sérüléseket okozhat. Tehát nem gyerekeknek való.

[link]


Utóbbi egy kicsivel drágább is.


Nekem volt sorkimenőm egy rossz monitorból. Az első amit ajálnottam az összesen volt 500 Ft. A másodikat nem készítettem el, de asszem 2500 Ft a költsége.

2013. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csak azon csodálkozom, hogy valaki megértette a kérdést.
2013. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!