Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csonkagúla. Elég összetett...

Csonkagúla. Elég összetett feladat. Van megoldásom, de nem vagyok benne biztos. Megoldaná valaki?

Figyelt kérdés
65 méter magas gúla. A 3/5-énél elvágjuk. Oldalélei 41 méteresek, alapélei 50 méteresek, fedőélei 10 méteresek. Színaranyból van. Mekkora a tömege? Az arany sűrűsége 19300 kg/köbméter. Leakarjuk festeni kívülről az egészet. Hány liter festék kell, ha 1 négyzetméterre 2,5 liter kell? Mennyibe kerül ez az egész, ha 1 liter festék 320 FT? Az összes arany hány százaléka veszett el azután hogy elvágtuk a 3/5-énél?

2013. ápr. 7. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Írd le a megoldásodat, és megírjuk, hogy helyes-e az eredményed.

(De jó lenne az én kertembe is egy ilyen fain kis gúlácska :D)

2013. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem is elférne az biztos :) Szóval 692009,79 tonna, 35855,43 köbméter a térfogata, 33,8 %, 7613,6 négyzetméter a felszín, 19034 liter festék kell, és több mint 6 millióba kerül
2013. ápr. 7. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!