Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora az 1 cm-es oldalú...

Bernadett982 kérdése:

Mekkora az 1 cm-es oldalú négyzet átlója? Ha lehetne képletet kérnék.!?

Figyelt kérdés
ezt elvileg pitagorász tétellel kellene!?
2013. ápr. 10. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
gyakorlatilag is
2013. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Befogók négyzetének összege egyenlő az átfogó négyzetével. Jelen esetben tehát gyök kettő a megoldás.
2013. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1,414
2013. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De akár csinálhatod Ptolemaiosz-tétellel is, mert a négyzet egyben húrnégyszög.


a*c+b*d=e*f


A négyzet négy oldala egyenlő: a=b=c=d, és a két átlója is egyenlő: e=f. Tehát a fenti egyenlet:


2*a*a = e*e


ebből gyököt vonva:


gyök(2)*a = e.


Tehát az átló gyök(2)-szerese az oldalnak, vagyis a te esetedben kb. 1.414 cm.

2013. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy a pitagorasz-tételt kell alkalmazni a kiszámításához, akkor miért kérdés ez még? Minimális képzelőerő szükséges csupán ahhoz, hogy egy négyzetben meglásd a derékszögű háromszöget.


A befogók a négyzet két oldala, az átfogó a négyzet átlója. Voilá, meg is van a derékszögű háromszöged.

A pitagorasz tétel ugyebár a^2+b^2=c^2.

a és b oldal a négyzet oldalai, amik 1cm-esek, és a c oldalra vagyunk kíváncsiak.

1^2+1^2=c^2

1+1=c^2

2=c^2

c=gyök 2

2013. ápr. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 orosz lajos13 válasza:
Én találtam egy egyszerűbb módszert az a szor a szor 2 a gyök alatt nál én sajátmagam jöttem rá nem emlékszem hogy tanultuk volna pedig nagyon egyszerűen szakmunkás vagyok és a munkám során gyakran számolok átlót az egyik gépnél ahol dolgozom a számológépen nincs gyökvonás ezért próbáltam meg egy gyökvonás nélküli számítást és sikerült nagyon egyszerű nem tudom hogy ismert e ez a módszer ha valaki tud más módszert a pitagorász tételen kivül irja meg vagy lehet hogy ezt én találtam ki (MAGAMTÓL JÖTTEM RÁ MERT EZT ÍGY NEM TANULTUK) KÉREM IRJATOK
2014. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az is jó, amit az előző válaszoló írt. Mi tanultuk, csak máshogy. Így: √2*a

Amit ő írt: √(2*a^2)

de ugye ha az a-t kihozzuk a gyökjel alól, akkor √2*a lesz.

2017. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!