Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Star wars filmekeben a...

A Star wars filmekeben a fénykardok pengéje lézernek vagy inkább plazmának mondhatòk?

Figyelt kérdés
a pengèt kristàlyokon fòkuszàljàk, a pengènek nincs hõje, elektromàgnesessèggel szabàlyozzàk.

#plazma #lézer #elektromàgnesessèg
2013. máj. 28. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Konkrétan videotrükknek -.-
2013. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon bele próbáljuk erőltetni a valóságot (ami elég felesleges), akkor plazmának kell lennie. A lézert egyrészt nem látod "oldalról", másrészt nem igazán van "vége", mint a fénykardnak. Akkor már legyen inkább egy ügyesen megformált plazmaív. Igaz, hogy akkor a fénykard forgatójáról másodpercek alatt leégne a hús, és a közelben mindenki megvakulna, de sebaj. Az valami szelíd plazma.
2013. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

A 2. hozzászóló nagyjából leírta, mi a helyzet a lézerrel és a plazmával, én már csak egy észrevételt tennék. A pengének van hője, hisz ahogy a könyvekben írják, és a filmeken is látszik, a fénykard azonnal be is forrasztja az ejtett sebet, elégeti a szöveteket, ezért nincs vér a filmekben. Vagy legalábbis George Lucas ezzel magyarázta.

Ez alól csak az eredeti Csillagok háborúja epizód Cantina jelenete a kivétel, ahol Obi-Wan levágja a kötekedő alien karját. Ott még volt vér...

2013. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
45%

Valamilyen erőtérrel henger alakúra préselt mesterséges gömbvillám.


Lézer kizárt, mert a fénynek fényen áthatolását nem akadályozza semmi, nem lehetne "megakasztani" vele a másik pengéjét.


Plazmát szintén kizárnám, a gyors csapásoknál nincs az a mágneses tér, amivel formában lehetne tartani, mert a plazmagáznak is van tehetetlensége, a légellenállásról nem is beszélve.


A gömbvillám épp elég ismeretlen jelenség még ma is ahhoz, hogy ráfogjam a dolgot. A gömbvillámok képesek széllel szemben haladni, lebegni, tehát légmozgás, gravitáció nem mutat rá hatást, képesek cérnavékonnyá fűződve kulcslyukon átmenni anélkül, hogy a lyukat felmelegítenék, tehát formálhatóak és a hőhatásuk nagyon szigorúan korlátozott területre hat csak, egyes jellemzőik alapján esélyes, hogy a tehetetlenségi törvények sem érvényesülnek rá. Tud a falon lyukat fúrni úgy, hogy a lyuk falában csak pár milliméternyi anyagot melegít fel.

Ha ezt a jelenséget megismerjük, elő tudjuk állítani és megtanulunk bánni vele, lehet belőle jedi-kardot csinálni.

2013. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem vagyok Star Wars rajongò csak èrdekel a dolog. Igen a pengènek mindenfèlekèppen fènynek kell lennie, legalàbbis kristàllyal fòkuszàlhatònak. Amugy az a japàn elmèleti fizikus szerint Michio Kaku elmèletileg megèpíthetõnek tartja a fènykardot a szèn nanocsövek fejlõdèsèvel.
2013. máj. 28. 10:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hívják fény kardnak. Persze voltak olyan jelenetek, nem tudom már pontosan melyik ahol lézerkardnak mondják, és nem fénykardnak. De hivatalosan fénykard. Gondoljuk csak végig a második válaszoló leírta hogy a lézert nem lehet oldalról látni, persze ha éppen füstös környezetbe van az illető vagy egy porfelhőben akkor lehet, még az egyszerű zseblámpáét is látni lehet. De mivel a filmbe a ott nincs olyan hogy először füstöt bocsát ki aztán küldi rá a "lézert", és a lézer ugye nem áll meg csak úgy a levegőbe ahogy semmilyen fény sem, ahhoz kell valami akadály mondjuk egy fémlemez.

Nos ugye azzal lehet kaszabolni még a lézerpisztolyok lövedékét is félre veri. A kaszabolásra inkább a plazma mondható de az szét égetne mindent, a markolata is pillanatok alatt felforrósodik. És ugye arról nem is beszélve hogy kell hozzá valami féle áramellátást, mert ahhoz biztos nem elég egy ceruza elem. Akinek volt már plazma TV-je, most ne keverjük az LCD-vel meg a leddel mert nem ugyanaz, maximum annyiba hogy lapos. De én a plazma tévéről beszélek. Nos akinek volt vagy látott olyat valakinél, az biztos észrevette már hogy körülötte termeli a hőt mint a barom és ha már üzemel egy ideje akkor szinte kályhának is nevezhető az a tv, és baromira pörgeti a villanyórát is, tehát kell hozzá energia jócskán.

Tehát ez a fénykaros dolog inkább kitaláció, mert amikor forgatták a filmet ott is egy darab bottal csinálták az egészet, majd a vágásnál ráküldték az effektet. Ugye lehet kapni meg régen is lehetett ilyen világító fénykard kinézetű akármiket, abba volt egy zseblámpa, egy hosszú műanyag cső szerű és az világított.

De most ha megpróbálnánk a valóságba egy nagyon közeli hasonmás kardod készíteni, akkor szerintem kell a markolat abból jöjjön ki egy kard méretű ilyen vékony vasrúd vagy valami ahhoz hasonlót, azt világítsa meg valami erős izzó, egy bizonyos színűre, aztán a rudat meg melegítse fel tűzforróra valami fűtőszerkezet, és ha éles akkor simán lehetne vele kaszabolni, csak ez így nem működne, mert olyan miniatűr áramforrás még nem létezik hogy meglehessen ezt oldani, meg az sem létezik hogy a vasrudat benyelje a markolat ha csak nem teleszkópos, de ahhoz is kell külön energia hogy az mozogni tudjon, emberi rásegítés nélkül is, amit meglehet oldani egy hidraulikás rendszerrel, de ahhoz is kell valami energia ám.

És ha már itt tartunk még a Vasember filmekben is a páncél energiáját az ARC reaktor állítja elő ami kb egy tenyérnyi valami, az meg egy fénykard markolatába szintén nem férne el, és persze az az energia forrás sem létezik.

Én elméletben kb így tudnám ezt elképzelni.

2013. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem létezik fénykard, mert a Maxwell egyenletek lineárisak, így azok az effektek amiket abban láthattál, nem vihetők át a valóságba.
2013. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meglepődnél, de ennek is komplett irodalma van ám :D


[link]


Tessék, fénykard felépítése.


[link]


Leírása, történelme, fejlődése... :D


Bízd a fanokra, mindent kitalálnak köré :D

2013. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 swad ***** válasza:
a fénykard a mai viperák leszármazottja. A markolatában van egy pici fúziós reaktor, amit japánban gyártott a sony, ez látja el energiával a kardot, amely aktiváláskor teleszkóp szerűen kiugrik. A kard végén és az elején a nyélnél tükör van,amelyek között 1 MW-os lézernyaláb ugrál ide-oda. Ennek teljesítménye elegendő a levegő ionizációjához, ezért látod plazmának. Az ionizált levegő körbeveszi a lézerkard pengéjét,hegyét ezért is lehet vele döfni. Persze nem akarlak untatni azzal, hogy hogy nem olvad el a kard, majd rájössz magadtól is! :)
2014. aug. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!