Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » SOS! Hogyan kell megoldani...

SOS! Hogyan kell megoldani ezeket a fizika-feladatokat?

Figyelt kérdés

1. Egy léggömb 12m-t emelkedik másodpercenként és 80m-re a talaj felett elengedünk egy követ. Hány mp múlva ér földet a kő? (a kulcs abban van, hogy mikor egyenlíti ki a gravitációs gyorsulás a 12m/s emelkedési sebességet. Nagyjából tudom, de ha vki képlettel együtt logikusan elmagyarázná, az sokat segítene.)


2. Egy kocsi 56km/h-val megy, és 24m-re van egy akadálytól, amikor a vezető befékez. 2mp múlva ér az akadályhoz. Mennyi a lassulása?


3. A pontból B pontba az idő feléig 55km/h-val mész, a másik felében 90km/h-val. Visszafele: a TÁVOLSÁG felét teszed meg 55-tel, a másik felét 90-nel. Mennyi az összesített átlagsebesség?



Köszönöm előre is!


2009. okt. 8. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem értem. A léggömből dobjuk a követ? Vagy hogy jön ide a léggömb?


A másodiknál nem írod, hogy megáll-e az akadálynál, de gondolom igen. 56 km/h-ról 0 km/h-ra csökkent a sebessége, vagyis a sebesség változás -56 km/h Ezt célszerű áttenni m/s-ba, ami 56/36 = 1,5555 m/s (A 36 a váltószám a km/h és a m/s közt.) Mivel két másodperc alatt történik a lassulás, ezért 1,55555/2= 0,7777 m/(s^2) (méter per szekundum-négyzet).

2009. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocs hőlégballont akartam írni (angolról fordítottam).

Amúgy már nem aktuális de kösz!

2009. okt. 9. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!