Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Arra vagyok kíváncsi, hogy 24...

Noni005 kérdése:

Arra vagyok kíváncsi, hogy 24 évesen mennyire meredek elgondolás orvosi egyetemre jelentkezni? Számíthat a korom, ha egyébként a körülmények lehetővé tennék mindezt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból lenne meredek, hogy lennél vagy 30 mire végeznél és esetleg praxist kapnál, szereznél valahol.

Szóval ha ez belefér neked, akkor nyugodtan belevághatsz.

2013. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Később fogsz végezni. Ha a körülmények lehetővé teszik, nincs benne semmi gáz. Sok idősebb ember van orvosin. Vagy azért, mert később jöttek rá, hogy orvosok akarnak lenni, vagy kicsit kibővítették a 6 évet...

Egyik csop.társam pl. 27 éves (igaz, már negyedéves vagyok), ő előtte ápolónőként dolgozott.

Nem gáz, ha ez a cél, hát vágj bele!

2013. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gömbicica válasza:
100%

szia. ha komolyan gondolod, és elhivatottságot érzel a szakma felé, ami közel sem könnyü, szerintem simán!!!

De ha csak azért mész (gondolom) fizetősre, hogy dr. légy, akkor kár az időért.

2013. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem gond!

Nekem van egy ismerősöm,aki 50 évesen vágott bele, és azóta sikeres szívsebész lett(ami az egyik legnehezebb orvosi szakma)!

Ne add fel az álmodat és sok sikert!

2013. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! 30 évesen diploma, utána még vagy 3 év a szakvizsgáig, 33-35 éves leszel, mire végzel. Ha lány vagy, akkor addigra majd gyereket akarsz, nem pedig 100000 forintból megpróbálni, hogy hogyan nem halsz éhen.
2013. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást is!
2013. jún. 28. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen diplomáztam és nem orvosin. Tök jól elvagyok a szakmában. Akik fiatalon kerültek be vagy kihullottak mert meggondolták vagy nem lett elég előképzettségük, így kevésbé gyakorlatiasak. 6 év az nem nagy idő.
2013. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 év tényleg nem nagy idő, de azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy a legtöbb szakképzés még 5 év. Plusz ha vmi nagyon speckót akar, akkor még több.

Persze ennek ellenére még mindig azt mondom, hogy nem késő. Csak nem 6 évvel kell számolni...

2013. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem meredek. Csókay András 27 évesen kezdte és elég jó orvos lett belőle. Tudtam még egy ilyen híresebb orvost aki 30 körül ment orvosira, de sajna most nem ugrik be. Én simán belevágnék.
2013. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!