Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudok a TV-re rákötni...

Hogyan tudok a TV-re rákötni 2 db számítógéphez használatos (230V-ról működtetett, szabályozható hangerős, jack-es) hangfalat?

Figyelt kérdés

A TV-n hátul 3 RCA csatlakozó van, egy video (gondolom esetünkben ez mindegy), egy audio left, és egy right.

Vettem egy 2RCA-jack átalakítót, az egyiket L-be a másikat a R-ba dugtam, a jackes felébe meg a hangfalat de így nem működik. (A hangfalat számítógépen kipróbáltam, rendben van.)

(Csak hogy teljes legyen a kép, egy idős hölgynek kell ez a megoldás, mert a azomszédok már szóltak, hogy túl hangos a TV, és így közelebb tudnám rakni a hangfalat.)

Kérem segítsetek! Köszönöm


2009. okt. 18. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Azok nagy valószínűséggel bemenetek. Tehát nem a tévé hangja jön ki, hanem a CD vagy videomagno hangja megy a tévébe.


Ha csatlakoztatod a kábelt és a tv csatornán beállítod a külső jelforrásról vételt, akkor ha a csatlakoztatott kábel másik végét megérinted a tv-ből zörejt (brummot) hallasz. Akkor tuti bemenet.

2009. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha van rajta audio OUT, csak akkor lehet így csatlakoztatni.

Akkor viszont az is rá van írva, hogy max. milyen teljesítményű hangfal lehet rajta.

Vagy ha van SCART - de akkor erősítő kell.


Az idős hölgynek nehogy betegyél hangfalat, mert összedönti a házat! Szerezz neki fejhallgatót, 5m zsinórral.

2009. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A scart+ száítógéphez való hangfal bevált!! :)
2009. dec. 17. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!