Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan számolom ki egy lövedék...

Hogyan számolom ki egy lövedék ballisztikai együtthatóját?

Figyelt kérdés

Minél pontosabb lövést szeretnék leadni, de nem tudom kiszámolni a lövedék ballisztikai együtthatóját, pedig a legpontosabb fegyverbeállításhoz szükségem lenne rá. Nem egy adott típusú lövedék ballisztikai együtthatóját szeretném megtudni, hanem bármilyen fegyverből kilőtt lövedékét, az airsoft fegyvertől a tankelhárító páncéltörő puskáig.

Tudnál nekem ebben segíteni?


Válaszodat előre is köszönöm!



2013. júl. 19. 02:00
 1/5 anonim válasza:
50%
Kedves Kérdező! Kérdésedről értesítettük a Terror Elrhárítási Központot. Kérlek legközelebb, ha a szabadulásod után merényletre készülsz, ne legyél lusta rákeresni.
2013. júl. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jah, mert field target lövész vagy vadász nem lehetek igaz? Lőfegyvert kizárólag emberi élet kioltására használnak nem?

A TEK pedig jöhet, jelenjeg 7,5 J alatti csőtorkolati energiájú fegyverem van, szereztem fegyvervizsgát és folyamatban van a tartási engedélyem 7,5 J feletti fegyverre.

2013. júl. 19. 13:14
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdés pedig azért született, mert az új fegyverhez más lövedéket használok majd, a fegyver és a céltávcső pontos beállításához pedig szükségem lenne a fentebb említett adatra is. Az adott lövedékhez viszont ezt az információt nem találtam meg.

Ha nem tudsz segíteni, akkor arra kérlek, hogy hülyeségeket ne írjál ide.

2013. júl. 19. 13:18
 4/5 anonim válasza:
40%
Teljesen felesleges már maga a gondolat is. Két ugyanolyan lőszer nincs, a környezeti tényezők is állandóan változnak (szél, pára, látási viszonyok). Inkább lőni kell megtanulni és a fegyvert használni. Nem véletlenül vannak próbalövések még versenyeken is..a jó lövész ismeri a fegyvert, be tudja állítani. Az pedig álom, hogy matekkal lyukat lő valaki több lövésből.
2013. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tömeg. Keresztmetszet. Forma. Ezek alapján.
2017. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!