Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem próbálnak belsőégésű...

Miért nem próbálnak belsőégésű motoros emberformájú robotokat csinálni?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a japán, koreai meg kínai ember kinézetű robotok, de olyan sok energiát igényel a testük mozgása, hogy állandóan rá vannak kötve az elektromos hálózatra egy kábellel. Ehelyett miért nem csinálják olyanra őket, hogy lenne a testükben egy belsőégésű motor és ez vagy közvetlenül mozgatná őket, vagy meghajtana egy generátort ami áramot termel?



Lehetne a motor a hasukban, a benzintank a szájukban és a kipufogó a seggükben, még életszerű is lenne XD.



2013. júl. 20. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert jelenleg a legkisebb gond az energiatárolás. Jelenleg az önállóan -madzag nélkül- mozgó robotok örülnek ha képesek bármilyen hasznos tevékenységet végezni, ehhez még ne adjuk hozzá a motor körülményes működtetését és karbantartását, megfelelő elhelyezését és utántöltését.

G.

2013. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Okoska, az nem gond, hogy ezeket főként beltérben használják? Ennyi észt?!
2013. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, de ha a jövőben erősebbek lesznek ezek a robotok akkor pl. kapálhatnának a földeken és akkor nem baj, ha füstöl.
2013. júl. 20. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csináltak már ilyen robotot, úgy hívják, hogy rotakapa. Igaz, nem ember kinézetű, viszont kapál ezerrel, és még füstöl is.
2013. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: Magad mondtad a választ: Majd!

Jelenleg az sem megoldott, hogy egy humanoid robot egyáltalán dinamikus mozgást (értsd: nem dől el, ha kinyújtja előre a kezeit) tudjon végezni.

Hol vagyunk még attól, hogy megfelelően tudja kezelni a kapát, felismerje a haszonnövényt ill. a gazt és olyan pontos legyen, hogy ne csapja ki a fű mellett kb. fél centire lévő kukoricát?

Ezért mondtam, hogy jelenleg az energiatárolás sokadrangú. Először megfelelő teljesítményű központi egység kell beléjük, aztán megfelelő mozgatómechanika, aztán lehet olyan dolgokon agyalni, hogy esetleg robbanómotorral tovább dolgozhatna. Bár valószínűleg humanoid robotoknál ez sosem lesz így, azok túl kicsit egy gazdaságos motorhoz.

G.

2013. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kicsik

G.

2013. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Jelenleg az sem megoldott, hogy egy humanoid robot egyáltalán dinamikus mozgást (értsd: nem dől el, ha kinyújtja előre a kezeit) tudjon végezni."


Giroszkópokkal már megoldható, mint ahogy azok a kétkerekű gyalogjárművek vagy mik sem dőlnek el.

[link]

[link]


A lényeg a súlypontáthelyezésen van a dőléssel ellentétes irányba: ezt ma már meg tudják oldani derékba, csípőbe épített szervomotorokkal. Gyakorlatilag már tudnának két lábon álló, emberformájú kapáló robotot csinálni, a probléma nem ez. A probléma ott van, hogy egy ilyen kapáló robotnak nagyjából 250 évig kellene nonstop kapálnia ahhoz, hogy munkájával megtermelje a fejlesztési-gyártási-üzemeltetési költségeket.

2013. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!