Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » PP műanyag ragasztására...

PP műanyag ragasztására alkalmatlan kétkomponensű ragasztóval, ragaszthatok EPP anyagot?

Figyelt kérdés
..gondolom nem, de jó lenne, mert ilyenem van otthon.

2013. júl. 29. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Odaadtam barátomnak a robogómat, elesett vele és eltört az első sárvédő. Mondta, hogy megoldja. Ragasztóval oldotta meg. Kétkomponensű ragasztó volt ez, mikor rákente, úgy felmelegedett, hogy szinte összeolvadt a két elem. Kívülről egyáltalán nem látszik, még repedés sem. Persze belülről igen. Nagyon erős lett a ragasztás.

Bár nem tudom, hogy az elem milyen anyagból van. Valószínűleg PP vagy PE.

2013. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Az EPP nyújtott (expanded) polipropilén.

Kémiai összetétele azonos a sima PP-vel ,ezért ami a PP-t nem ragasztja, az az EPP-t sem.

Keresgélj mondjuk itt:

[link]

2013. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Alapból én is így gondolkodtam, de mégis egész más a két anyag, az EPP habos nedvszívó szerkezetű, a PP meg nem. Szerintem ez ragasztás szempontjából nem mindegy. De tegnap megragasztottam, ma kiderül, hogy mi lesz belőle.. :)

Modell repülőt építek, szóval ha nem lesz szimpi a ragasztás minősége, akkor nézek más fajta ragasztót..

2013. júl. 30. 15:01
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

A porozitás valóban javítja az adhéziót, előfordulhat, hogy valamennyire megfogja (egyébként előbb túl gyors vltam, az expanded felfújtat is jelenthet, habosítottat), viszont az anyag maga ugyanúgy PP, tehát tökéletes nem lesz.

Habanyagokkal egyébként nem árt vigyázni, az oldószeres ragasztók hajlamosak szétmarni. Ha pl. hungarocellre Technokolt cseppentesz, áteszi magát rajta, mint az alien vére.

Én továbbra is azt ajánlom, kifejezetten PP-hez ajánlott ragasztót kellene választani, valószínűleg sok mérgelődéstől ment meg.

2013. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy látszik működik a dolog, túl vagyok pár reptetésen, fának is nekicsattantam a géppel, de a ragasztás még mindig tart.. :)

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 7. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!