Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Algebrai egyszerűsítések:...

Algebrai egyszerűsítések: i-j/3i+3j - l^2+j^2/l^2-j^2= 2m/5m+5n + 3m/5m-5n= valamint háromszög esetén minek a rövidítése a R (nagy)? Remélem érthető, ez az két példa nem ment. Tudnátok segíteni a levezetésben?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 22:05
 1/6 Válasz Vilmos ***** válasza:

Szerintem ezeket a matematikában is külön-külön témakörhöz tartozó feladatokat illendő lett volna itt is két külön kérdésben feltenni.


A háromszögnél a nagy "R" a körülírható kör sugarát jelöli - Tehát ezen a képen pl. az OC egyenes : [link]

Bővebb infókérd fusd át a tankönyvet, órai jegyzeteket, de a neten is bőven van róla infó.


Az algebrai sokváltozós egyenleted meg nem igazán világos, de ha egyszerűsítést kívánsz, ami egyszerűsítést meg lehet csinálni, az itt van : [link]


Levezetésre annyi, hogy a 2*m/5*m ~ 3*m/5*m hányados párosról messziről lerí az 'm'-el való egyszerűsíthetés, aztán a zárójelet pedig felbontod, és pik-pak : a két ellentétes 5*n nyilván kiüti egymást, 2/5+3/5 pedig egy az egybe 1.


Remélem ezzel kész! ;)

2013. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

miután kiírtam , azután rá is jöttem hoyg minek a jele.


az algebrai módszernál pedig nem azt írtam, amit te visszaírtál megoldásként

2013. aug. 5. 14:15
 3/6 A kérdező kommentje:

a másodikat kiemeléssel csináltam, és 2m + 3n jött ki


2m/5(m+n)+3n/5(m-n)=2m*5(m-n)+3n*5(m+n)/5(m+n)+5(m-n)=2m+3n


viszont a másikat sehogy sem tudtam, azon gondolkoztam j^2+i^2 az nem (j+l)^2

2013. aug. 5. 14:22
 4/6 A kérdező kommentje:
az megvan h l^2-j^2=(l+j)(l-j)
2013. aug. 5. 14:24
 5/6 Válasz Vilmos ***** válasza:

Ja, hát bocs, de akkor máskor _kérlek_ >egyértelműen< jelöld zárójellel az általad vélt műveleti sorrendet!

Emiatt persze, hogy "elrontom", de ugyanígy biztos vagyok benne, hogy más is elrontotta volna.


:/

2013. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de épp ez az amiért én se értem, hogy nincs benne zárójel , ha lenne akkor megoldottam volna


elküldöm a linket inkább: www.blathy-tata.sulinet.hu/Docums/9oszt.doc 12. feladat


egyébként köszönöm a fáradozásod

2013. aug. 6. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!