Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány kg erejű becsapódást bír...

Hány kg erejű becsapódást bír az emberi test?

Figyelt kérdés

Hiába keresgéltem, nem találtam semmi használhatót. Igazából egy táblázat kéne, hogy X-Y-stb. kg-os becsapódás esetén az emberi test hogyan reagál, milyen sérüléseket szenved. Fontos, hogy az emberi testBE csapódik be adott dolog, és nem az emberi test csapódik valaminek.


Illetve, fontosnak tartanám még megemlíteni, hogy ez a becsapódó valami egy erős lökéshullám, tehát nem szúró/vágó fegyverekről, vagy egyébről van szó.


Tehát X kg erősséggel érkező lökéshullám milyen sérüléseket okoz teszem azt egy 100 kg-os álló helyzetű emberi testen?



2013. aug. 6. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csoda, hogy nem találtál semmit, ugyanis az erõt nem kgban mérjük.
2013. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj! Hogy hogy hány kg erejű becsapódást bír?

Ha 1 km magasságból esik le egy 10 dkg súly azt sem bírja az emberi test. Míg ha 10 cm-ről esik le ... szóval érted.

2013. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Tehát X kg erősséggel érkező lökéshullám milyen sérüléseket okoz teszem azt egy 100 kg-os álló helyzetű emberi testen?"


X kg erősséggel? Tudod mi az erő? [link]

2013. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A becsapódás pillanatában X kg. Tehát a távolság és az erő lényegtelen ebből a szempontból (valójában a hullám egész közelről, 5-10m-ről indul). Valóban rosszul fogalmaztam, bocsánat.


A lökéshullám sebessége pedig 100 km/h, az egyszerűség kedvéért.

2013. aug. 7. 00:18
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Keresgélj crash teszt leírásokban. A káros illetve halálos becsapódási adatot G-ben fogod megtalálni testrészenként, a kg itt értelmetlen.

Előtanulmánynak:

[link]

2013. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!