Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lávalámpát szeretnék otthon...

Lávalámpát szeretnék otthon készíteni. Milyen anyaggal vegyítsem a viaszt, hogy a megfelelő sűrűségváltozást elérjem?

Figyelt kérdés
Ismerősöknél láttam borosüvegből

2013. aug. 30. 22:15
 1/7 Makoscsiga ***** válasza:
Figyu, miért nem kérdezed meg az ismiket, hogy ők hogy csinálták? :)
2013. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak látásból ismerősök, befolyásos munkatársai a szülőknek. Nem hinném hogy egy kamasz piti dolgaival foglalkoznának :/
2013. aug. 31. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Tescoban 1000 forintért lehet kapni
2013. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a látványért csinálom, a kísérletezés és a sikerélmény a cél :)
2013. aug. 31. 02:17
 5/7 anonim válasza:

[link]

***A lényeg ez lenne,de olvasd el,amit az oldal ír róla.***

Működésének alapja, hogy hő hatására az anyagok különböző mértékben tágulnak és a sűrűségük is eltérően változik.

A lámpa működését a környezet hőmérséklete is befolyásolja: nyáron több és kisebb buborékok keletkeznek, télen pedig kevesebb és nagyobb. A viaszbuborékok keletkezése és áramlása nélkülöz minden logikát, teljesen véletlenszerű. Mivel a készülékben alulról folyamatosan hőt közölnek, a hőáramlás útján a benne lévő olvadó viaszból buborékok szakadnak le, amik az üveghenger teteje felé igyekezne. Amint a csúcsához érnek, csökken a hőmérsékletük (mivel távolabb kerülnek a hőforrástól) és a sűrűségük ismét nagyobb lesz, mint a hordozó közegé, ennek következtében a buborékok ismét leszállnak az üvegkúp aljára, majd folyamat újra és újra megismétlődik.

***

Eszeritn te döntöd el mit akarsz. Legtöbbször érdemes előbb a googlet használni aztán kérdezni.***

2013. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezzel eddig is tisztában voltam, és ezt a googlenek köszönhetem, de nem ez volt a kérdés :)

Én az anyag nevére voltam kíváncsi amivel elérhem, hogy ilyen kismértékű hőmérsékletváltozásnál (a viasu alsó és felső pozíciója) ekkora sűrűség-különbség legyen. Amint látom viszont senki nem tudja, akkor lényegtelen kérdés volt.

2013. szept. 7. 11:38
 7/7 anonim válasza:
a Wikipédia szén-tetrakloridos viaszelegyről ír, az már más dolog, hogyan szerzed be :P
2013. dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!