Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Dátum alapján napok kiszámítás...

Dátum alapján napok kiszámítása? Valaki ismer rá módszert?

Figyelt kérdés

Még valamikor talán harmadikos koromban a tanítóm mutatott matekon az osztálynak egy metódust, amivel bármely dátumról megállapítható, hogy milyen napra esett. (nyilván ez csak azokkal a dátumokkal működik, amik a Gergely-naptár bevezetése óta történtek.) Nem emlékszek rá, de nem volt bonyolult, révén 9 évesen meg tudtuk érteni. Valaki nem ismer esetleg hasonló módszert? Vagy egy egyenletet, vagy bármit, amivel ilyesmit ki lehet számolni? Nem kritérium, hogy egyszerű legyen, vágom a matekot. Csak működjön.

Köszönöm a válaszokat előre is.


18/F


2013. szept. 1. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hehe... én egy ilyen módszert valamikor negyedikben olvastam valahol (akkor még nem is létezett a pórnép körében net :D), emlékszem, hogy a szülinapom után vettem sorra a töri könyvből a dátumokat, s meghatároztam milyen napra estek. De sajnos már én sem emlékszem hol találtam a módszert.
2013. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy portál a sok közül:

[link]

Ilyen program megírása nem nagy ügy, a naptár szabályait kell ismerni. A Gergely előtti naptár ugyanolyan, csak a szökőévek finomítása nem állt.

2013. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt egy másik: [link]
2013. szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha saját programot akarsz:

[link]

2013. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gergely-naptár bevezetése után működik:

év <- év-1

n = év + [év/4] - [év/100] + [év/400] + hótényező + nap

hótényező={0,3,3,6,1,4,6,2,5,0,3,5} =

{0,31 mod 7,(31+28) mod 7,(31+28+31) mod 7 ...)

n-ből még le kell vonni 1-t ha nem (szökőév + >=03.01)

n mod 7 adja a napot: 0:hétfő, 1:kedd ...

2013. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!