Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagyon kéne segítség holnapra...

Nagyon kéne segítség holnapra sürgős! Nagyon megköszönöm?

Figyelt kérdés

1 encsi nyáron minden nap 8:40kor indul otthonról a 2 km távol lévő strandra, ahol pontosan 3 órát tölt el és fél 1-kor már haza is ér. A strand felé menet másfélszer akkora állandó sebességgel halad, mint vissza.

a) mekkora sebességgel mozog encsi a strand felé illetve haza?

b) mekkora a teljes oda-vissza útra vonatkozó átlag sebessége?(a strandon töltött idő most nem számít)

c)mikor érnek haza ha visszafelé is akkora sebességgel haladna, mint a strand felé?


2. vízszintes egyenes útszakasz A pontjából egyszerre indul két jármű a B pontba. az egyiknek végig 10m/s a sebessége a másik ugyanekkor nyugalomból indul a 4m/snégyzet gyorsulással. a két jármű az AB távolság felénél találkozik

a) mekkora az AB távolság?

b) mekkora az AB távolságra számított két menetidő aránya?

c) mekkora a gyorsuló mozgással haladó jármű sebessége a találkozáskor és a megérkezéskor?



3. vidámparkban egy utassal együtt 100 kg tömegű kocsit 4 m/s állandó sebességgel mozgatnak vizszintes sikban egy olyan pályán ami két egymást érintő körből áll. a nagyobb kör 6 méter sugarú a kisebb 4 méter sugarú. a kocsi mozgása közben nyolcast ír le

a) mennyi idő alatt tesz meg a kocsi egy teljes nyolcast?

b)hányszorosára változik a kocsira ható kényszererő vizszintes összetevőjének nagysága amikor a kocsi az egyik körről a másikra tér át?


4. Egy autobusz 36 km/h sebességről egyenletesen lassuló mozgással 2s alatt fékeződött le a teljes megállásig. a megállás pillanatában a vizszintes platón csuszva 2 m/s sebességgel csapodott a műszerfalnak egy utazótáska, amely a fékezés kezdőpillanatában indult el eredeti helyéről. mozgását tekintsük szintén egyenletesen változónak.

a)milyen hosszan csúszott a táska a platón?

b) mekkora a surlódási együttható értéke a táska és a plató között?


5. légpuskalövedék torkolati sebességének megállapítására a kövekező kisérletet végeztek: a h= 1 m magas asztal szélére m = 0.2 kg tömegű lövedéket vizszintes irányban belelőttek, amely a fában benne is maradt. ennek hatására a fakocka lerepült az asztal széléről, maj annak lábától d=0,4 m-re esett a talajra. a fakocka surlódása az asztalon, illetve a légellenállás elhanyagolható.

mekkora volt a lövedék sebessége?


és ha kérhetném ugy hogy értsem és részletesen mindent előre is köszönöm :DD nagyon nagyon nagyon :D


2013. szept. 5. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit vártál, ide b_szarintod a nyári házidat este nyolckor, meg se próbálod még az egyszerűeket sem... megérdemled.
2013. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg ezt begépelted,gondolkodhattál is volna!!!
2013. szept. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nem házi, ez fizika verseny feladatok, és nem ma kezdtem el nézegetni két napja ygondolkoztam hogy mit kell csinálni de nem vagyok zseni fizikából, itthon senki nem érto oszt tarsam b*szik segíteni, ugyhogy ezt megszivtam, és a gyk csak a vész terv volt de nem jött be
2013. szept. 6. 05:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Amennyire beleolvastam, ezekbol egy v ketismeretlenes egyenletrendszert kell csinalni, majd megoldani x-re.

Ha ezt nem tudod, szivas.

Az elsore nem tudod folirni az egyenletet?

Hanyadikos vagy?


Bocs, de segitseget kerni nem igy kell, ebbol igy az latsziik, hogy te semmi munkat nem tettel bele, tolunk varsz ingyen munkat, nem is keveset...

2013. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, es h a kerdesre valaszoljak:

Nem, mert csak koszonned.

2013. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
bevallom eddig nem nagyon érdekelt a fizika , de már bánom :c amugy 10-es vagyok, 2 ismeretlenes egyenlet rendszert megtudok csinálni csak nem tudom ezekhez hogy hogy kezdjek hozzá, és én ugy gondoltam hogy ha lennételk olyan kedvesek leirjátok a az egész megfejtést és ahogy kiszámoltátok és azt vagy 10szer vagy addig amig megnem tanulom csinálom egymás után... mert nekem azt mondták igy tanuljam meg
2013. szept. 6. 21:13
 7/7 A kérdező kommentje:
2 napon keresztül olvasgattam a feladatokat de én nem értem, teljesen hülye vagyok az egészhez de senki nem segít családomból senki nem tud oszttársam szó szerint szarik bele hogy én nem értem, korrepetálás még nincs ugy hogy mindegy
2013. szept. 6. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!