Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kórusművek kottázásához...

Kórusművek kottázásához használják még ma is a szoprán, alt és tenor kulcsokat, vagy csak a violin is basszus kulcsot?

Figyelt kérdés

#kotta #kottázás #kottaírás #szoprán kulcs #alt kulcs #tenor kulcs
2013. szept. 8. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak violin és basszus kulcsot használnak. Mellesleg manapság a kórusok nagy részében kottát alig tudnak olvasni az emberek (ahova én eddig jártam, a többség a szólampróbákon hallás után tanulta meg a darabokat, pedig rendszeresen koncertező, nem névtelen énekkarok voltak), nemhogy még különféle kulcsokban olvassanak.
2013. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Mondjuk én is olyan kórusban vagyok, ahol nem mindenki érti és tudja olvasni a kottát, de azért ott van a kezünkben és nem kívülről fújja mindenki a magáét (az nem kórus, hanem együtt éneklők macskazenéje :P ). Elég kár, és nevetséges, hogy Kodály országában is annyira gyenge az átlag ember zeneműveltsége.
2013. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csak azért kérdeztem, mert beneveztem egy zeneszerző pályázatra, és kottát írni és olvasni ugyan tudok, de fogalmam sincs, hogyan jegyzik le mostanában a kórusműveket. Akkor violin és basszuskulcsban fogok mindent leírni. Köszi a válaszokat!
2013. szept. 8. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!