Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki segíteni a matek háziban?

Valaki segíteni a matek háziban?

Figyelt kérdés

Na szóval a szöveg:Sorold fel a 20000-nél nem nagyobb , de 24900-nál nem kissebb kerek tízezreseket!


Előre is köszi. :)



2013. szept. 13. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Nincs ilyen.

20000-nél nem nagyobb: 20 000-nél kisebb, vagy egyenlő.

24900-nál nem kisebb: 24 900-nál nagyobb, vagy egyenlő.


Amúgy csak érdeklődöm, hogy gondolkoztál a kérdésen, mielőtt feltetted GYK-n?

2013. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Nem igazán értem miért lett az első válaszoló válasza leszavazva, hiszen jó megoldást adott.


20000-nél nem nagyobb számok pl.: 1, 2, 3, … , 19999, 20000

(A 20000 is, hiszen az sem nagyobb önmagával, hanem egyenlő.)


Ezek közül most válaszd ki, hogy melyen nem kisebbek 24900-nál? Mindegyik kisebb. Tehát a kérdésben leírt feltételnek egyetlen szám sem felel meg.


Most két eset lehetséges. Az egyik, hogy rosszul írta ki a kérdező a kérdést, amiről kizárólag ő tehet. A másik, hogy beugratós feladatról van szó, ahol pont az a trükk, hogy vajon a feladat olvasója értelmezi-e a leírtakat, vagy csak használ egy olyan receptet, ami eddig bevált, felületesen azt mondja-e, hogy itt bizony a 20000 és 249000 közötti számokról van szó.


És igen, ehhez nem kell semmiféle matematikai tudás, ha valaki képes elszámolni pár tízezerig, akkor nulla matematikai tudással is belátja ezt. Valahol #1 által írt felvetés jogos, vajon a kérdés feltevője szánt-e rá legalább annyi időt, hogy önmaga megoldja, mint amennyi ideig a kérdés beírása tartott. Én is nehezen képzelem el, hogy ha szánt volna legalább ennyi időt rá, nem látta volna meg, azt amit leírtunk.

2013. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.Hát figyi én azt írtam le ami a lapon volt.

2.És igen gondolkoztam (10/f)!

3.Köszi a válaszokat. :D

2013. szept. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!