Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mennyire valósítha...

Szerintetek mennyire valósítható meg ez a technológia?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagyfrekvenciás infrafűtési technológiában gondolkozok!

Azért jött ez az ötlet, hogy pl nagyobb frekvenciával a nagy teljesítményű villamos berendezéseknek kisebb az áramfelvételük a frekvencia miatt!

Vagyis, hogy egy trafót átépíteni úgy, hogy kisebb legyen a hálózati feszültség, és valahogy a frekvenciát pedig növelni!


Ez az ötlet mennyire valósítható meg, mert így akkor lehetséges lenne annak a kivitelezése, hogy 3x3000 wattos teljesítménnyel rendelkező elektromos fűtőberendezés áramfelvétele ne 3x13 amper legyen, hanem mondjuk fázisonként 3x1.3 amper!


2013. szept. 23. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a szomorúság az ötletbe, hogy a teljesítmény kiszámítási képletbe nincs benne a frekvencia.Így a teljesítmény szempontjából lehet 0 vagy akár ∞.
2013. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alighanem az tévesztett meg, hogy egy induktivitáson nagyobb frekvencián kisebb áram folyik. A kisebb áram azonban azonos feszültség esetén kisebb teljesítményt is jelent.
2013. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

"a nagy teljesítményű villamos berendezéseknek kisebb az áramfelvételük a frekvencia miatt"

Ez így azért önmagában nem igaz.

A frekvencia és a feszültség növelésével a távolsági váltófesz. átvitelben csökkenthetsz veszteséget, de a végteljesítményedet ez nem befolyásolja.

A trafók hatásfoka is jobb lehet magasabb frekvencián, amíg az önindukció el nem kezd jelentősen beleszólni. De a frekvenciaváltód is jelent veszteséget, így nemigen jössz ki jobb véghatásfokra.

2013. szept. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig oda jutottam, hogy 50 hz frekiből váltóval csináltam 100 hz-et! eddig 1 fázissal játszok és így a fűtőszál áramfelvétele 13A helyett 10.87A lett! Tényleg nem egy nagy siker, de Még semmi nincs veszve!
2013. szept. 25. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:

150 évvel korábban kellett volna születned.

Akkor még felderítetlen terület volt az elektromosság.

Így már csak olyan, mint felvételről megnézni egy focimeccset. De ha nem halhatod meg előre a végeredményt, érdekes lehet.

2013. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

#4:

Faca, csak

1. ehhez a frekiváltó előtti ampered csökkent? Mert csak akkor van valódi teljesítmény-csökkenésed.

2. tudod valahogy mérni a fűtőszál leadott hőteljesítményét? Mert ha az is csökkent, b....hatod. :)

2013. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a tánclépéseknél is mindig a kályhától tudtam csak elindulni, és a fizikai feladatoknál is valamilyen alaptörvény az, ahonnan elindulok.

Itt az energia megmaradás törvényéből indulok ki.

A hőszivattyú esetében értem azt, hogy csak azért mér 1kWh fogyasztást a villanyóra 4 kWh leadott fűtési hő esetén, mert a többit például egy földszondából nyertem.


Azt nem értem, hogyha a fűtőtested mondjuk 2 kWh energiát ad le, de a hálózatból csak 1 kWh energiát vennél fel, a többi energia honnan származik? Mert valahonnan származnia kell, hiába alakítjuk nagyobb frekvenciára, stb. energia a semmiből nem lesz, azt valahonnan elő kell venni. Ha csak a villanyáram szolgáltatód a betáp, és nem hőszivattyúzol, tehát nincs szondád, vagy más helyed, ahonnan még tudsz elvonni energiát, akkor 1 kWh áramfölvétellel nem tudsz csak 1 kWh-nyi hőenergiát előállítani...

2013. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
Az elektromos veszteségek jelentős részben hőveszteségek szoktak lenni, a frekiváltó, esetleges plusz trafó esetében ezek szerencsétlen módon nem a fűtőszálon, hanem a plusz elektronikán lesznek meg. Ha ugyanabban a helységben van, hurrá, ugyanúgy fűt. :)
2013. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!