Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek lesz olyan a...

Szerintetek lesz olyan a jövőben, hogy csatornahálózat helyett génkezelt állatokat fogunk WC-nek használni, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Tehát létrehoznának olyan génkezelt állatokat, amik az emberi végtermékekkel táplálkoznak, ők maguk pedig olyan anyagot ürítenek, ami nem fertőző vagy undorító és ki lehet szórni egy parkba vagy az udvarra mondjuk.


A WC helyett lehetne pl. ilyen viziló, ami kinyitja a száját, mint egy WC, arra lehetne ráülni, kórházi fekvőbetegeknek meg babáknak pelenka helyett meg ilyen kígyók lehetnének, amik rácsatlakoznak a szájukkal a húgycsőre/végbélnyílásra.



Mit gondoltok, lehet ilyen a jövőben?



2013. szept. 25. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég vadul hangzik, de nem kizárt. Igen, szerintem lehet ilyen a jövőben.
2013. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Elég agyament ötlet... Génkezelt kígyó, ami nyeli a pisit...


Még ha nem ilyen állatokkal, hanem valamiféle mikrobákkal példálóztál volna, akkor azt mondom, hogy lehet benne ráció. De ez nem újdonság, a pottyantós WC-k pont ezen az elven működnek már többezer éve.


De hogy egy vizilovat úgy génkezelni, hogy a torkába szarjál és ő azt egye, az abszurdum. Egy vizilónak nagyjából napi öt tonna emberkakit kéne benyelnie, hogy abból legalább az elvegetálásához szükséges energiát biztosítani tudja, és akkor a szuszogáson meg a kakiemésztésen kívül sokmindent még nem csinált. A kisvizilovakat meg fossal töltött infúzióval kéne táplálni? És mit csinálnál, ha kakilásod közben rájön a vizilovadra a tüszkölhetnék?


Már bocs, de ez az ötlet legjobb indulattal is legfeljebb nevetségesnek nevezhető. Biztos hogy nem a humor rovatba szántad?

2013. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem arra gondolt, hogy a vizilovat génkezelik (legalábbis én nem arra gondoltam, #1 voltam), hanem hogy genetikailag állítanak elő olyan élőlényeket, amik így élnek. Persze nem a közeljövőben, de ennek már ma is vannak jelei, a mai kutatások akár vezetheznek ebbe az irányba is.


Öt-hatszáz éve az is abszurd lett volna, hogy az ember a Holdon fog sétálni, vagy hogy többszáz kilométerre lévő emberek tudnak majd beszélgetni egymással. :)

2013. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kéne egy ilyen háziállat, ami reggelente csaholva körbeugrál, és alig várja, hogy végre a torkába kulázzak, aztán pedig a bidé feladatát is ellátva szépen tisztára is nyalná fenséges hátsómat.


Kiváló ötlet :D

2013. szept. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem látom, hogy ez miért is lenne jó, a csőhálózaton keresztüli vízbe ürítés egyenlőre, a többi emberi tevékenységgel szemben, nem okozott még ökológiai katasztrófát és különösebb hátrányunk sem származott belőle. Az állati eredetű ürülékkel meg nem tudsz mit csinálni, azok akkor is a földre ürítenek ha fejtetőre állsz.


Amúgy meg van pár koprofág állat, azoknak szagolgathatod székletét és ha kielégítőnek és fertőzésmentesnek találod nyugodtan eléjük szórhatod a bélsaradat:


[link]

2013. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 titak ***** válasza:
2013. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kori80 ***** válasza:

A közeljövőben maximum olyan kutatások lehetnek, amikben baktériumokat fejlesztenek, génkezelt vízilovak helyett (tudom, nem pont erre gondoltál, de a lényeg, hogy nem bonyolult élőlényeket).

Ezek maximum a szennyvizet és esetleg a WC-ben lehúzott dolgokat bontanák le egy kicsit irányítottabb módon, hogy közben valami más anyagot (mondjuk bioüzemanyagot) állítsanak elő.

Valamint olyat is el tudok képzelni, hogy a WC felületét olyan baktériumokkal vonják majd be (10-20 éven belül) amik a félig bomló ürülékből nyert kémiai energiából vígan eléldegélnek és parfüm szerű illatosító anyagokat bocsájtanának ki magukból. Hasonlókat már most is alkalmaznak, ugyanis sok illatanyagot ugyan így baktériumokkal állítanak elő.

Szóval kétségen kívül az ember jövője a kvantumszámítógép és a biotechnológia.

Az utóbbival szeretnék én is foglalkozni és azt kell mondjam sok ehhez hasonló abszurd lehetőség van, ami lehet, hogy 30 év múlva már tök természetes lesz majd. (Pl az én ötletem egy karra 3D-sen nyomtatható fotoszintetizáló bőrdarab, ami étel nélkül energiát nyerne a szervezetnek, és mondjuk nem tudna szaporodni ezért nem lepné el a testedet egy idő után, de egy-két hetente lejönne és cserélni kéne)

Majd tedd fel ezt a kérdést 30 év múlva, ha lesz rá lehetőség és lássuk, akkor mi lesz a vélemény. :)

2014. aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!