Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » MATEKOSOK! SEGÍTSETEK! Milyen...

MATEKOSOK! SEGÍTSETEK! Milyen trapézba írhatunk kört és mennyi a kérdezett szög? Többi lennn.

Figyelt kérdés

Egy ABCD trapézba(az ábrán nem húrtrapéz) olyan K középpontú kört írtunk,amely érinti a trapéz oldalait. Bizonyítsd be , hogy az AKD szög= BKC szög.Add meg az AKD szög nagyságát!

Ha vki le tudná írni a megoldásokat részletesen azt nagyon megköszönném mert eddig csak odáig jutottam, hogy két érintőpontból induló szakaszok egyenlőek.



2013. okt. 1. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szokásom szerint elkészítettem egy mozgatható ábrát. Ha be tudod tölteni, nagyon sok ötletet ad:

[link]

Ha nem sikerül behívni, szóljál!

2013. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerült megnyitnom(a java elkezd tölteni majd hibát jelez).Többször is próbáltam de nem sikerült.A segítségét köszönöm, de ha van esetleg más módja a megoldásnak, azaz le tudná írni vagy ilyesmi azt megköszönném,mert nem csak a megoldásra vagyok kíváncsi hanem érdekel is, mert én egyszerűen elakadtam
2013. okt. 2. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem látod mozgóban. Az a meglepő, hogy B és K mozgatásakor is mindig derékszögű mindkét szög. Tehát ezt kellene bizonyítani:

[link]

2013. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érintőnégyszögnek hívják, és ha nem menne a bizonyítás, ezt meglesheted:

[link]

2013. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettek!
2013. okt. 2. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!