Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Közgadasági egyetemre járok,...

Közgadasági egyetemre járok, nagyon sok fölösleges dolgot tanulunk amiknek a nagy részét nem is értjük/hasznosítjuk/jegyezzük meg. Én azonban gyakorlatias tudást szeretnék amit a gazdasági életben hasznosíthatnék. Mit ajánlatok?!

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Végy erőt magadon. Ha gyakorlatias tudást kívánsz, miért nem mentél könyvelői tanfolyamra?

A közgazdaság egyetemi szinten az összefüggések megértése, felismerése, ha lehet befolyásolása. Az élet pedig piszok bonyolult tud lenni, mert ezek a fránya emberek mindenféle hátsó meg titkolt szándékkal cselekednek a gazdaságban. Oszt ebben kéne eligazodni. Hát ehhez bizony kemény elméleti képzés, az összefüggések fogalmi megismerése, kategorizálása, történelmi kialakulása és még számos dolog tudása szükséges. No ezek azok a "fölösleges dolgok". Az egyetem nem a hasznosítás helye, azt majd a gazdasági életben kell tenni (első éves anyag). Aki nem ért, kérdezhet. Aki nem jegyzi meg, magára vessen. Az egyetem nem szabadidőközpont.

2013. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha gyakorlatot is szeretnél, akkor helyezkedj el akár gyakornoknak, akár diákmunkában egy részmunkaidős állásra, ott mindent a gyakorlatban látsz.
2013. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tomcsó ***** válasza:

gyakorlatias tudás amit gazdasági életben tudsz hasznosítani? Két utat ajánlhatok: vagy megtanulod az excelt nagyon jól használni vagy nagyon jó ismerősöket szerzel akikkel csinálsz egy újabb tözsdemutyit.

(És különben is, ha ilyen sok fölösleges és haszontalan dolgot tanultok, amiket ráadásul nem is értetek, akkor csodálkoztok, hogy büfé szaknak vagytok titulálva?)

2013. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, azonban Ti is őszinték voltatok én is az leszek. Látom hogy kaptam 3 választ,boldogan kattintok rá, blogokat, linkeket, tv műsorokat és FŐKÉNT jó és gyakorlatias lapismereteket nyújtó könyv címeket vártam, erre a hozzáállásomat próbáljátok javítani..
2013. okt. 2. 21:06
 5/9 A kérdező kommentje:

az excelt hogy érted ?! kifejtenéd kérlek ?!

Igen lehet hogy büfészak... én varázslószaknak hívom :D

2013. okt. 2. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdező, az nem megy. Te egyetemre jársz, de ezt még nem fogtad fel. Az egyetem tananyaga a tudás megszerzésének, egymásra épülésének - elvileg - optimális módszertana szerint adja át az ismereteket. Ezt hívják tantárgy felosztásnak és azok tematikájának. Sok helyen, hosszú idő alatt csiszolódott olyanná, amilyen. Te - saját bevallásod szerint - ezt nem érted. Ezért - helyette - blogokat, linkeket, tv műsorokat és FŐKÉNT jó és gyakorlatias lapismereteket nyújtó könyv címeket vártál. A hozzáállásod javítása itt azt jelenti, hogy tudatlak: a kért elemekből millió van, rendkívül eltérő színvonalon és összeállításban. Azokat az iskolában szerzett tudás kiegészítésére, színesítésére szokás használni. A feldolgozásukhoz képesnek kell lenni a szelektálásra, áttekintésre, jó és rossz, igaz és hamis megkülönböztetésére, mert mind úgy adja el magát, hogy ő az egyedül üdvözítő. Abból tanulni nem lehet.

Amit te szeretnél, az a következő. A közgazdaságtan bonyolult tudomány. Tele nehézségekkel, amit komoly figyelemmel és időráfordítással lehet csak elsajátítani. Te ezt a problémát szeretnéd kitranszformálni, úgy gondolod, van egyszerűbb módszer ugyanoda eljutni.

Elmondom neked az élet alapaxiómáját. A problémát a dolgokból kitranszformálni nem lehet, csak áttranszformálni. Ettől lehet más, de nem könnyebb. A túlsó felére jutni megkerüléssel nem, csak átrágással lehet. Ez itt a probléma, ettől vagy csalódott.

2013. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

mit szolnátok hozzá ha nekifutnánk még egyszer, vonatkoztassunk el attól hogy egyetemista vagyok, vegyétek ugy hogy nem is láttam még egyetemet és csak a kérdés második felével foglalkozzatok.

Köszönöm

2013. okt. 3. 20:57
 8/9 A kérdező kommentje:
jah és egyáltalán nem vagyok csalódott. Szüleim vállalkozásában is segítek, és van egy saját kis vállalkozásom is. Komolyan mondom hogy többnyire haszontalan dolgokat tanulunk. Ezzel apám is egyetért, és még a tanárok egy része is...
2013. okt. 3. 21:00
 9/9 Tomcsó ***** válasza:

Az excelt úgy értettem, hogy minden könyvelő azt használja. Ha jól tudom van is egy ilyesmi bővítménye, ami gazdasági részt tartalmazza és leegyszerűsíti a dolgokat. A mindennapi számolásokhoz ez kell. Tőzsdespekulációhoz szuperszámítógépek és megannyi dinamikus modell. gondolom ezzel nem tudsz foglalkozni.

Azontúl a saját mérnöki véleményem a közgazdaságtanról: Fiktív egyenleteket állítunk fel olyan modellekre amiket megmondjuk, hogy nem jók, majd ezeket a fifikásan (hasraütésszerűen) kitalált egyenleteket deriváljuk/integráljuk és megkapunk olyan eredményt ami lehet jó és nem jó, de semmiképp sem biztos. Ez nem tudomány. Nincsenek benne törvényszerűségek, amiket le lehet írni és következtetni lehet belőle ( A nagyon kekeckedőknek, de igen!), mert ez emberektől függ.

2013. okt. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!