Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi a valószínűsége, hogy...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Mennyi a valószínűsége, hogy egy leszbikus pár két nő tagja közül az egyiknek éppen megjött?

Figyelt kérdés
Feltételezzük, hogy 1 hétig tart a havi baj és havonta (30 naponta) egyszer jön meg.

2013. okt. 3. 21:38
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
68%
Mi 3 és fél éve vagyunk együtt,és szerintem még soha nem menstruáltunk egyszerre. Nálunk nem állt be. Az én mensim soha nem "alkalmazkodott" senkihez. Tudom,hogy ezzel már nem a kérdésre válaszoltam,csak gondoltam,megemlítem,hogy olyan is van,mikor bármennyi ideje is vagyunk együtt,nem egyszerre jön meg.
2013. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Azért érdekes, hogy akik értelmezték a kérdést, helyes választ adtak rá, azok nem kaptak egybefüggő pozitív értékelést. Akik meg leírták, hogy együtt menstruálnak-e, vagy sem, azoknál meg virít a 100%. Ezzel nem őket akarom zrikálni, csak nem értem, hogy mit értékelnek rajtuk hasznosnak, ha a hozzászólásuk nem válasz a kérdésre?
2013. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
31%
Jhajj de unalmasak már az ilyenek, mint a 12-es, akik naivan azt hiszik, hogy a kis kezecskék a válasz hasznosságának pontozására használatosak. Ezek egy "egyetértek" - "nem értek egyet" gombok. Tanuld ezt meg, ha új vagy itt.
2013. okt. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
@12: "be conservative in what you send and liberal in what you accept" /TCP-IP/
2013. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Köszönjük az kedves és értelmes hozzászólásodat a témához.
2013. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Mazsola88 válasza:
51%

főiskolán ilyen kérdések vannak? ez eléggé érdekes mert ezt én még általános iskolában tanultam de, le a kalappal ha belöled lesz valami :D


24F (villamosmérnök)

2013. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

> „Azért érdekes, hogy akik értelmezték a kérdést, helyes választ adtak rá, azok nem kaptak egybefüggő pozitív értékelést. Akik meg leírták, hogy együtt menstruálnak-e, vagy sem, azoknál meg virít a 100%. Ezzel nem őket akarom zrikálni, csak nem értem, hogy mit értékelnek rajtuk hasznosnak, ha a hozzászólásuk nem válasz a kérdésre?”


Az rajtuk a hasznos, hogy ők a statisztikai minták. Amit te helyes válasznak értékelsz, az mindkét esetben csak egy elméleti okoskodás egy-egy ki tudja, milyen modell alapján. A legpontosabb választ akkor kapnánk, ha MINDEN leszbikus pár szépen megmondaná, hogy összehangolódott-e a ciklusuk, illetve, hogy pontosan mettől meddig tart, és akkor naponként külön-külön meg lehetne mondani, hogy ha aznap találkozunk egy teljesen véletlenszerű lezbipárral, akkor ekkora a valószínűség.


(Az eddigi válaszok, amiknek semmi köze a kérdéshez/csak a kérdezőn keresztül közvetve van hozzá köze:

10-03 23:02;

10-04 04:24;

10-05 23:57 (bár ez határozottan jó meglátás a kezecskék jelentéséről);

ma 09:58;

ma 12:19;

ma 12:57;


És itt emlékeztetek két pontra a [Válasz elküldése] gomb alatt:

Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

enntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.)

2013. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanott egy másik pont: "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!" – Te pedig most pontosan ezt tetted.


De a probléma már eleve ott kezdődik, hogy a kérdés fake, mint már jeleztem is. Csak meg kell nézni a kérdező belinkelt kérdéseit, egyből látszik. Szerintem – szintén a kérdései alapján – a kérdező nem is jár főiskolára.

Plusz abból is látszik, hogy kamu kérdés, hogy egyetlen egyszer sem pontosított a kiírás óta, és most is bármiféle további információ nélkül kiemelte. Hogy ez neki miért jó (vicces? érdekes?), arról fogalmam sincs.


Viszont a kérdések kiírására vonatkozó szabályzat egyik pontja:

"Csak valós kérdéseket írj ki! Ha más személynek adod ki magad, ha ellentmondasz magadnak a kérdéseidben, úgy vesszük, csak provokálni és szórakozni jársz ide, és emiatt regisztrációd megszüntetésre kerülhet."

http://www.gyakorikerdesek.hu/help


Erről ennyit. :)

2013. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egy jobb matematikai modell, ha függetlennek tételezzük fel a két lány ciklusát (itt szeretném kijavítani a 10-03 22:00-es választ, mert az – már bocsánat, de – messze nem korrekt):


Bontsuk fel a „jó” esemény halmazt (azaz hogy a leszbikus pár A és B tagjai közül LEGALÁBB az egyik menstruál) kizáró események uniójára. Ezek A és B menstruál, ennek az esélye 7/30*7/30, A menstruál és B nem, ennek a valószínűsége 7/30*23/30, illetve A nem menstruál, de B igen, ennek a valószínűsége 23/30*7/30. Azaz annak az esélye, hogy legalább az egyikük menstruál ezek összege, mivel ezek kizáró események, azaz 371/900 kb. 41,22 %.


Szóval annak függvényében, hogy mennyire függ egymástól a pár két tagjának ciklusa a helyes válasz valahol 7/30 és 371/900, azaz 0,2333 és 0,4122 között van.


Az eddigi válaszok alapján nekem az a benyomásom, hogy 25% körül lesz a helyes válasz.


Megjegyzés: ha a kérdező arra gondolt, hogy függetlennek tételezve fel a ciklusokat mekkora az esélye annak, hogy PONTOSAN az egyik menstruál, akkor a válasz: 2*7/30*23/30 = 322/900 kb. 0,3578.


(Szal ne csodálkozzatok azon, hogy a 10-03 22:00-as (#1 válasz) le lett pontozva.


> „Ugyanott egy másik pont: "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!" – Te pedig most pontosan ezt tetted.”


Igen, de a 15:47-es hozzászólásom első fele, ami nincs zárójelben, az szerintem előre viszi a „helyes” válasz megtalálását a kérdésre, mert ahogy elnézem a többségnek, gőze nincs a témáról, egyedül a 10-03 22:28-as adott matematikailag korrekt választ, illetve a 10-03 22:00, a 10-04 09:26-os, 10-04 10:30-as, a 10-04 14:12-es és a 10-04 15:12 adott olyan választ, ami előbbre vihet a „helyes” válasz felé.)

2013. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kiegészítés a legutóbbi megjegyzéshez: ha összehangolt a ciklus, akkor vagy mindketten egyszerre, vagy egyikük sem menstruál, így PONTOSAN az egyik 0 valószínűséggel fog menstruálni. Így ennek az esetnek a tényleges valószínűsége 0 és 322/900 között lesz.


(Bocsánat a hozzászólás szaporításért, de ez hozzátartozik a diszkusszióhoz.)

2013. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!