Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kísérleti kamera vajon működik?

Newen kérdése:

Kísérleti kamera vajon működik?

Figyelt kérdés

A cél egy olyan eszköz létrehozása amely a fény hatására képet jelent meg.

Működése: sötétkamra fénysugár belép az egyik résen a fény egy napelemre fókuszál ami egy ellenállással van összekötve az ellenállás pedig egy leddel.

Az napelemből ellenállásból ledből ezer darab.

Működési magyarázat: ha a külvilágból érkezik a fény az annak errőssége alapján a napelem felfogja elektromos áramot indukál. Az ellenállást úgy állítjuk be hogy mondjuk 4 ohmnnál magasabb áramot engedjen át magát mert ebben a példában a 4 ohm legyen az erős fény az alatt pedig a sötét. Szóval az ellenállás eldönti erős vagy gyenge az adott pontra eső fény és bekapcsolja a ledet. A kérdés az lenne hogy ezzel a módszerrel tényleg létre lehetne hozni egy képet persze kontraszt nélkülit körülbelül olyat mint az árnyjátékok.



#tudomány #kísérlet #kamera #fizika #alkalmazott elmélet
2013. okt. 5. 03:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen így működik a digitális videókamera. Azzal a különbséggel, hogy ott a kijelző megvilágításához szükséges energiát nem az érzékelő, hanem külső forrás biztosítja. De ugyanúgy egységnyi területű pontok leképezik a saját felületüket ért fény erősségét (meg színét is), majd az információt regeneráljuk a kijelzőn.

A napelemes megoldással csak az a baj, hogy technológiailag nem biztos, hogy képesek vagyunk olyan pici méretű, különálló blokkokat készíteni. Illetve a jelenleg legjobb napelemek hatásfoka sem több kb 35%-nál. A ledek hatásfoka is ekörül mozog. Vagyis, ha ellenállás nélkül, kvázi veszteségmentesen szállítanánk az energiát a napelemből a ledhez, akkor is nagyon halovány képet adna az eszköz. Mellesleg az ismereteid az elektromossággal kapcsolatban elég tévesek. A napelem, bár feszültséget állít elő, de nem indukció útján. Meg mi az, hogy "Az ellenállást úgy állítjuk be hogy mondjuk 4 ohmnnál magasabb áramot engedjen át magát"? Az Ohm érték az ellenállás (mint alkatrész) ellenállását (mint fizikai tulajdonság) adja, nem fényerősség specifikus dolog. Illetve az ellenállás nem úgy működik, hogy ki-be kapcsol. Az egy akadályozó elem. Kis feszültségnél kis áram folyik rajta, nagyobb feszültségnél nagyobb. Vagyis ahogy nő a napelemre eső fény erőssége, annak függvényében nőne a led fényereje is (persze bizonyos korlátok között, mert az ellenálláson kívül egyik sem lineáris elem). Elméletben működne az ötleted, csak nincs értelme, mert technológiai szempontból ezt már sokkal jobban megvalósították.

2013. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

EZ fizika órára egy feladat volt ahol rekonstruálni kell a már létező megoldásokat a saját módszereinkkel. Én a videóleképzést kaptam.

Azért köszi a választ.

2013. okt. 6. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!